23.09.2017

W Pucharze Lwowa mistrz Białorusi lepszy od Ślepska

W pierwszym meczu Pucharu Lwowa siatkarze Ślepska Suwałki przegrali 0:3 z wielokrotnym mistrzem i zdobywcą Pucharu Białorusi, uczestnikiem rozgrywek Ligi Mistrzów i Pucharu CEV Stroitielem Mińsk. Tylko w drugim secie wicemistrz polskiej I ligi był bliski zwycięstwa.

W pierwszym secie zespół z Białorusi szybko uzyskał 3-punktowa przewagę i, pomimo wysiłków Ślepska, utrzymał ją do stanu 20:23, przy którym zdobył dwa punkty dające mu zwycięstwo 25:20.

Najciekawszy i najbardziej wyrównany przebieg miał set drugi. Początek partii nie zapowiadał emocji, bowiem Ślepsk przegrywał 0:3, 5:8, 10:16 i ... 14:20. I wówczas dwa błędy Białorusinów plus as Łukasz Szarka sprawiły, że przy stanie 20:17 o czas poprosił trener z Mińska. Po powrocie na parkiet na rywale ponownie odskoczyli suwalskiej ekipie na 4 pkt. (18:22) i wówczas zaczęła się świetna seria Śleska, który zdobył 5 pkt. z rzędu i po raz pierwszy (po zagrywce Sasaka), jak się okazało niestety także  ostatni, objął prowadzenie 23:22. Ten zimny prysznic wyraźnie ożywił rywali, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a następnie zdobyli dwa punkty blokiem i wygrali seta 25:23.

W secie trzecim (turniej rozgrywany jest system trzy sety do 25 pkt.) walka punkt za punkt trwała tylko do stanu 6:6, przy którym Białorusini odskoczyli na 2 pkt. (6:8) i powiększając przewagę wygrali seta wysoko, bo aż 25:16, a mecz 3:0.

Ślepsk Suwałki – Stroitiel Mińsk 0:3 (20:25, 23:25, 16:25)
Ślepsk: Skrzypkowski, Hunek, Gonciarz, Lesiuk, Sasak, Sapiński – Filipowicz (libero) oraz Laskowski, Szczytkov, Szarek

KS Barkom Kazhany Lwów (Ukraina) - KS Eko Dim (Ukraina) 1:2 (23:25, 18:25, 25:16)

Aktualna tabela:

1. Stroitiel Mińsk       1 3:0 75:59

2. KS Eko Dim          1 2:1 66:66

3. Barkom Kazhany  1 1:2 66:66

4. Ślepsk Suwałki     1 0:3 59:75

O godz.  16:00 - 17:30 (czas polski 15:00 – 16:30) MKS Ślepsk Suwałki (Polska) - KS Eko Dim (Ukraina).

Transmisja live z tego meczu na

Program na sobotę (w nawiasach czas polski):

16:00 - 17:30 (15:00 – 16:30) MKS Ślepsk Suwałki (Polska) - KS Eko Dim (Ukraina)
17:30 - 18:00 (16:30 – 17:00) Oficjalne otwarcie turnieju
18:30 - 20:00 (17:30 – 19:00) KS Barkom Kazhany Lwów (Ukraina) - KS Mińsk (Białoruś)
niedziela, 24 września 2017
12:00 - 13:30 (11:00 – 12:30) KS Mińsk (Białoruś) - KS Eko Dim (Ukraina)
14:00 - 15:30 (13:00 – 14:30) KS Barkom Kazhany Lwów (Ukraina) - MKS Ślepsk Suwałki (Polska)

/> 16:00 (15:00) - wręczenie pucharów i wyróżnień, zakończenie turnieju