12.01.2014

Wspaniała gra Ślepska, wspaniali kibice [fotorelacja]

„Wielki mecz Ślepska”, „Lodowaty prysznic” – to tylko niektóre tytuły relacji z meczu w Suwałkach. – Nie mieliśmy nic do powiedzenia – to słowa Łukasza Kadziewicza, środkowego Cuprum Mundo. „Kapitalny mecz, kapitalna atmosfera” – to opinia obecnego na meczu Aleksieja Aszapatowa, byłego siatkarza, kolegi z parkietu Dimy Skoryya, Łukasza Kadziewicza i Roberta Prygla, a ostatnio kapitana paraolimpijskiej reprezentacji Rosji, wielokrotnego mistrza i rekordzisty świata w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. A na parkiecie Ślepsk Suwałki rozbił 3:0 Cuprum Mundo Lubin.

W sobotni wieczór chyba najlepszy mecz w pięcioletniej historii występów w I lidze rozegrali siatkarze Ślepska Suwałki. Spotkaniu towarzyszyła chyba najefektowniejsza i najwspanialsza atmosfera stworzona w historii przez kibiców, którzy po brzegi wypełnili halę OSiR. A wszystko to działo się na oczach fanów siatkówki obserwujących spotkanie na telewizyjnych ekranach dzięki przekazowi na żywo w Organe Sport TV.

Przeżyjmy to jeszcze raz

Orange Sport TV zapowiada powtórki. Nie tylko tych, którzy w sobotę nie mogli przyjść do hali OSiR lub dla których zabrakło w niej miejsca i nie obejrzeli hitu 16. kolejki I ligi w telewizji, ale wszystkich kibiców zachęcamy do obejrzenia powtórek meczu Ślepsk – Curpum Mundo na antenie Orange Sport TV w niedzielę o godz. 18.15 i w poniedziałek o godz. 12.10

Ślepsk Suwałki – Cuprum Munod Lubin w mediach

Gazeta w Białymstoku informacje z Suwałk zaczyna cytując trenera Piotra Poskrobko: Po najsłabszym meczu rozegraliśmy chyba najlepszy

- Kluczem do wygranej nad Cuprum Lubin była nasza dobra zagrywka - mówi Piotr Poskrobko, trener Ślepska Suwałki po zwycięstwie 3:0 nad wiceliderem I ligi
- Zdecydowanie nasza dobra zagrywka ustawiła cały mecz - nie ma wątpliwości Poskrobko.- Odrzuciliśmy rywala od siatki i mogliśmy skutecznie grać blokiem, a także w obronie. Mieliśmy sześć zagrywek punktowych, przy tylko jednej rywala. Rozmiary wygranej zaskoczyły mnie, bo przecież tak mocny rywal nie zdobył nawet 20 punktów w secie. Ponadto cieszę się z postawy drużyny w trzecim secie, gdy Cuprum miało kilka punktów przewagi. Ale my konsekwentnie graliśmy swoją grę, aż wyszliśmy na prowadzenie.

Tak przekonująca wygrana suwałczan nad silnym zespołem przyszła tydzień po najsłabszym spotkaniu w rozgrywkach i porażce 1:3 z ostatnim w tabeli TKS-em Tychy.

- Mieliśmy mało czasu, aby przygotować się do meczu z TKS-em - mówi Poskrobko. - Zawodnicy dostali trochę wolnego na święta i stało się. Natomiast do spotkania z Cuprum solidnie przygotowywaliśmy się od poniedziałku. Rozpracowaliśmy dobrze taktycznie grę rywali. Wychodzi na to, że po najsłabszym meczu rozegraliśmy chyba najlepszy.

Ślepsk zagrał wielki mecz z Cuprum Lubin – to tytuł z Gazety Współczesnej

Suwalczanie zagrali jedno z najlepszych spotkań w sezonie. Goście praktycznie nie istnieli. W ich składzie znajdują się m. in. byłe gwiazdy ekstraklasy: wicemistrz świata Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski.

Jedyne warte odnotowania prowadzenie Cuprum to wynik 6:3, a potem 7:4 w trzecim secie. Tę przewagę suwalczanie jednak natychmiast zniwelowali i sami zaczęli uciekać.

Przerwana zwycięska seria Curpum, świetny mecz Ślepska – to tytuł relacji z Suwałk zamieszczonej na portalu siatka.org

Porażka z TKS-em Tychy sprawiła, że suwalczanie bardzo chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością za nieudany debiut w 2014 roku. Dlatego też od początku pojedynku z Cuprum Mundo Lubin narzucili przeciwnikom swój rytm gry. Wyraźnie było widać, że postawili w tym meczu na mocną zagrywkę. Przyniosła ona efekt, bowiem schematyczna gra rywali pozwalała gospodarzom skutecznie prezentować się zarówno w bloku, jak i na kontrze. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni Piotra Poskrobko odskoczyli od rywali już na pięć oczek (16:11). Wprawdzie wygrana sytuacyjna piłka na siatce przez Łukasza Kadziewicza mogła dać jeszcze nadzieję przyjezdnym na odwrócenie losów premierowej odsłony, ale popełniali oni za dużo błędów, by doprowadzić chociażby do remisu. Z kolei suwalczanie wykorzystywali większość okazji na zdobywanie punktów, w efekcie czego pierwszy set padł ich łupem 25:18, a zakończyło go mocne zbicie Wojciecha Winnika.

W drugim secie Ślepsk postanowił pójść za ciosem. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną skuteczne kontry Kamila Skrzypkowskiego i Dimitrija Skorija w połączeniu z dobrą postawą gospodarzy w bloku sprawiły, że zaczęli oni przejmować inicjatywę na boisku (8:4). Trener Szabelski dokonywał wielu rotacji w składzie, ale nie poprawiały one obrazu gry miedziowych. Wyraźnie było widać, że przyjezdni mieli problemy z odrzuceniem rywali od siatki, a sami nie kończyli ataków. Blok suwalskich siatkarzy spowodował, że wygrywali oni już 13:8. Świetnie w obronie spisywał się też Krzysztof Andrzejewski, a kolejne błędy pojawiały się po stronie lubinian, przez co ich sytuacja stawała się coraz trudniejsza (10:16). Miedziowym udało się zmniejszyć część strat po kiwce Kadziewicza (14:17), ale chwilę później w ataku pomylił się Szymon Romać, co powodowało, że podopieczni trenera Poskrobko kontrolowali boiskowe wydarzenia. W końcówce gra Cuprum zupełnie się posypała, a duża w tym zasługa świetnych zagrywek Skrzypkowskiego. Ostatecznie tą część meczu na swoją korzyść rozstrzygnęli suwalczanie (25:15).

W pierwszych minutach trzeciej odsłony przebudzili się goście. Ich lepsza postawa w ataku pozwoliła im uzyskać trzypunktową przewagę. Jednak taka sytuacja nie trwała zbyt długo, bowiem po autowym ataku Macieja Kordysza na świetlnej tablicy pojawił się remis (7:7). W kolejnych minutach obie drużyny szły łeb w łeb, ale gdy w polu serwisowym pojawił się Skrzypkowski, to gospodarze odskoczyli od przeciwników na kilka oczek (14:10). Wprawdzie sygnał do walki miedziowym próbował dać Paweł Siezieniewski, ale pojedyncze udane akcje gości nie były w stanie odwrócić losów meczu. Wciąż pierwsze skrzypce w suwalskim ataku grał Skrzypkowski, dzielnie wspierał go Winnik, a przyjezdni raz po raz nadziewali się na blok rywali. Nic więc dziwnego, że w końcówce brakowało im już wiary w korzystny wynik. Ostatecznie ten set padł łupem Ślepska 25:19, a kropkę nad i postawił w nim Mateusz Schamlewski.

Lodowaty prysznic - tak krótką informację o meczu w Suwałkach zatytułował oficjalny portal Cuprum Mundo Lubin
"Po znakomitym meczu przeciwko Banimexowi Będzin miedziowi jechali do Suwałk po pełną pulę punktową. Niestety suwalczanie przystąpili do meczu z postanowieniem zmazania plamy po porażce z ostatnim w tabeli TKS Tychy. Jak postanowili, tak zrobili. Zaryzykowali w elemencie zagrywki, czym dosłownie rozstrzelali naszych przyjmujących, a w konsekwencji zatrzymali nas blokiem na siatce (w tym elemencie przegraliśmy 14:3!)"

Ślepsk Suwałki - Cuprum Mundo Lubin 3:0 (25:18, 25:15, 25:19)

Ślepsk: Makowski, Winnik, Schamlewski, Kałasz, Skrzypkowski, Skorij, Andrzejewski (libero) oraz Bell
Cuprum: Boula, Romać, Michalski, Kadziewicz, Siezieniewski, Łapszyński, Kryś (libero) oraz Kasper, Dykas, Kordysz i Gorzkiewicz