09.02.2019

46. Drużynowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. SKB Litpol-Malow przegrał tytuł po horrorze

Badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki nie obronili tytułu Drużynowego Mistrza Polski, po który w historii klubu sięgali aż 17 razy. Na drodze po 18. mistrzostwo stanęła Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka, która w sobotnim finale pokonała suwalczan 4:2.

Przypomnijmy, że przed rokiem ABRM wywalczyła brązowe medale, a w tym sezonie w drodze po mistrzostwo w półfinale ograła wicemistrza z roku 2018 Hubala Białystok. Ten zespół tym razem musiał zadowolić się brązem. 

O I miejsce 

SKB Litpol – Malow Suwałki - ABRM Warszawa  2 : 4

Emil Holst(Dania) - Miłosz Kaim  11-4  11-6  11-1  (0:14)

Mateusz Świerczyński - Mateusz Dubowski  11-9  11-6  9-11  11-4  (0:39)

Anastazja Chomicz (Białoruś) - Kirsty Gilmour (Anglia)   9-11  4-11  1-11 (0:17)

Monika Bieńkowska - Olga Archangelskaja (Rosja)  2-11  5-11  5-11 (0:12)

Emil Holst/Michał Łogosz - Miłosz Bochat/Adam Cwalina  10-11  9-11  11-10  5-11  (0:44)

Kamila Augustyn/Anastazja Chomicz(Białoruś) - Kirsty Gilmour(Anglia)/Magdalena Świerczyńska  8-11  9-11  11-5  11-7  9-11 (0:50)

Kamila Augustyn/Michał Łogosz - Olga Archangelskaja(Rosja)/Adam Cwalina – nie rozgrywano

 

O III miejsce

OSSM SMS Białystok - UKS Hubal Białystok  0 : 4

Szymon Maciąg - Michał Roglaski 4-11 5-11 7-11 (0:17)

Robert Cybulski - Maciej Poulakowski 4-11 11-7 3-11 4-11  (0:29)

Anna Duda - Mikkela Airi(Finlandia)   5-11  4-11 0-11  (0:16)

Wiktoria Dąbczyńska - Tereza Švábíková(Czechy)  8-11  8-11 5-11  (0:23)

Konrad Płoch/Dominik Ziętek - Paweł Śmiłowski/Wojciech Szkudlarczyk  - nie rozegrano

Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska - Mikkela Airi(Finlandia)/Edyta Rogalska - nie rozegrano

Wiktoria Adamek/Robert Cybulski - Paweł Śmiłowski/Tereza Švábíková(Czechy) - nie rozegrano

 

Wyniki półfinałów:

SKB Litpol – Malow” -  OSSM SMS Białystok  4 : 1

Emil Holst(Dania) - Robert Cybulski 11-8  11-5  11-6  (0:15)

Mateusz Świerczyński - Nestor Gabrysiak  11-3  11-3  11-2  (0:17)

Anastazja Chomicz(Białoruś) - Anna Duda  11-9  4-11  11-4  11-6  (0:27)           

Kamila Augustyn - Wiktoria Dąbczyńska  1-11  6-11  3-11  (0:16)

Łukasz Moreń/Michał Łogosz - Konrad Płoch/Dominik Ziętek   11-3  11-10  11-6  (0:20)

Monika Bieńkowska/Anastazja Chomicz(Białoruś) - Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska - nie rozgrywano

Kamila Augustyn/Michał Łogosz - Wiktoria Adamek/Robert Cybulski - nie rozgrywano

 

ABRM  Warszawa  - UKS Hubal Białystok  4 : 1

Miłosz Kaim - Michał Rogalski  4-11  3-11  2-11  (0:17)

Mateusz Dubowski - Maciej Poulakowski  11-4  11-9  11-9  (0:28)

Kirsty Gilmour (Anglia) - Mikkela Airi (Finlandia) 10-11  11-3  11-10  11-2  (0:30)

Olga Archangelskaja(Rosja)  - Tereza Švábíková (Czechy)  11-4  11-6  11-5  (0:20)

Miłosz Bochat/Adam Cwalina - Paweł Śmiłowski/Wojciech Szkudlarczyk  11-4  11-9  9-11  11-9  (0:30)

Kirsty Gilmour(Anglia)/Magdalena Świerczyńska - Mikkela Airi/Edyta Rogalska - nie rozgrywano

Olga Archangelskaja (Rosja)/Adam Cwalina - Paweł Śmiłowski/Tereza Švábíková (Czechy) - nie rozgrywano

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.25.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.2450 4.3308
USD 0.51% 3.7862 3.8626
GBP 0.15% 4.9055 5.0047
CHF 0.29% 3.7073 3.7821
Dodaj nowe ogoszenie