20.05.2019

IV liga. Wigry II Suwałki przerwały serię meczów bez porażki, przegrała też Sparta Augustów

Drużyny z naszego regionu, chociaż występowały przed własną publicznością, zgodnie przegrały swoje mecze 1:2. Rezerwy Wigier uległy Biebrzy Goniądz, a Sparta Augustów - Promieniowi Mońki.

Świetna passa drugich Wigier, które były niepokonane w ostatnich  dziewięciu spotkaniach zakończyła się głównie dlatego, że trener Mariusz Cieślukowski tym razem, obok juniorów starszych, miał do dyspozycji tylko trzech zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem, a mianowicie Wojciecha Kuriatę oraz młodych Jakuba Świątka i Krzysztofa Sztukowskiego. Sebastian Bergier. Dla którego był to ostatni mecz w barwach Wigier przed powrotem do macierzystego Śląska Wrocław, od kilku tygodni ćwiczył już tylko z drugą drużyną.

Natomiast w przyjezdnej ekipie trenera Bartłomieja Koniecki zabrakło dwóch wiodących piłkarzy w tym sezonie: skrzydłowego Huberta Masiewicza, a także doświadczonego Pawła Sobolewskiego, który podczas swojej bogatej kariery występował w takich klubach jak Jagiellonia Białystok czy Korona Kielce. Braki kadrowe nie przeszkodziły jednak gościom w wywiezieniu 3 punktów,  mimo że początkowe minuty spotkania na to nie wskazywały.

Suwalska drużyna złożona prawie w całości z juniorów wyszła na boisko bez żadnych kompleksów i swoją przewagę ukoronowała zdobytą w 10 minucie bramką Sebastiana Zackiewicza, który wykorzystał świetne zagranie piętą Wojciecha Łady.

Po tym trafieniu gospodarze zamiast pójść za ciosem, oddali inicjatywę Biebrzy, która to z każdą minutą stwarzała coraz groźniejsze sytuacje.  Po pół godzinie gry bierność biało-niebieskich zemściła się i po zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej siatki skierował Jakub Świątek. Do szatni drużyny schodziły przy remisowym wyniku, jednak to na twarzach przyjezdnych było widać większą chęć wygranej i udowodnienia, że nie odstają oni w żadnym stopniu od suwalskiej ekipy.

Już na początku w drugiej części meczu, ponownie w zamieszaniu po zagraniu z rzutu rożnego, zawodnik Biebrzy Paweł Dekarz pokonał stojącego między słupkami Krzysztofa Sztukowskiego. W dalszej części spotkania to suwalczanie przejęli inicjatywę, lecz w wielu dogodnych sytuacjach lepiej od nich zachował się golkiper z Goniądza.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie zmienił się i rezerwy Wigier musiały pierwszy raz w tej rundzie przełknąć gorycz porażki.

Był to ostatni mecz w Wigrach Sebastiana Bergier, który od kilku tygodni trenował już z drugą drużyną, a teraz wróci do Śląska Wrocław, by odbudować swoją pozycję w macierzystym klubie.

Pozytywnym aspektem tego spotkania był na pewno świetny występ w pierwszej połowie Łukasza Racisa, który w zimowym okresie przygotowawczym został wyróżniony przez sztab trenerski i uczestniczył w zgrupowaniu  pierwszego zespołu na Litwie.

W następnej kolejce suwalska „dwójka” podejmie na własnym boisku Wissę Szczuczyn,  z która rywalizuje o 3. lokatę w tabeli.

Coraz niżej w tabeli jest Sparta, na której boisku gotowało się od emocji. Na początku drugiej połowy po strzale Pawła Krupińskiego augustowianie wyszli na prowadzenie, ale utrzymali je przez 20 minut. Wyrównał Piotr Bondziul, a juz dwie minuty później drugiego gola dla Promienia zdobył Maciej Odyjewski. Także w 77 minucie z boiska zszedł grający trener Sparty Rafał Harasim, który miał na koncie żółtą kartkę. Trzy minuty przed końcem drugą żółtą kartkę zobaczył i został wykluczony z boiska Łukasz Sobolewski, a w doliczonym już czasie czerwoną kartką został ukarany Mateusz Niedźwiecki i gospodarze kończyli spotkanie w dziewięciu.

Maciej Kulbacki

Wigry II Suwałki - Biebrza Goniądz 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 -  Sebastian Zackiewicz 10, 1:1 – Jakub Świątek 30-samobójcza, 1:2 – Paweł Dekarz 49.

Wigry II: Krzysztof Sztukowski- Adam Czaplicki (46 Patryk Ołów, 80 Łukasz Karłowicz), Wojciech Kuriata, Artur Sawicki, Jakub Staszkiewicz (70 Gabriel Romatowski), Wojciech Milewski (55 Norbert Śliwiński), Sebastian Zackiewicz, Jakub Świątek, Wojciech Łada, Sebastian Bergier, Łukasz Racis (46 Radosław Ołów)

Sparta Augustów - Promień Mońki  1 : 2 (0:0)

Bramki: 1:0 - Paweł Krupiński 55, 1:1 - Paweł Bondziul 75, 1:2 - Maciej Odyjewski 77.

Sparta: Patryk Moldenhower - Paweł Sakowicz, Adrian Harasimowicz, Adam Zaniewski (43 Dominik Ziarko), Paweł Zaniewski, Mateusz Niedźwiecki, Łukasz Sobolewski, Wojciech Mickiewicz, Paweł Krupiński, Konrad Kopiczko, Rafał Harasim (77Kacper Sałata).