30.07.2014

Lekkoatletyka. Chmielak bez minimum na ME

W Szczecinie trwają 90. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkoatletyce. W pierwszym dniu startowało troje wychowanków suwalskiej Hańczy. W konkursie rzutu oszczepem Hubert Chmielak (obecnie AZS –AWFiS Gdańsk) z wynikiem 76,17 zajął 5. miejsce. Dobre, ale nie to, a uzyskanie po raz drugi wyniku lepszego od minimum na ME (80,50 m). Nie udało się i Hubert do Szwajcarii nie pojedzie.

W konkursie tym 14. miejsce zajÄ…Å‚ byÅ‚y i obecny kolega klubowy Huberta, suwalczanin Piotr Lebioda, który zakoÅ„czyÅ‚ konkurs rzutem na odlegÅ‚ość 63,10 m.

W finale biegu na 100 m kobiet 4. miejsce wywalczyła Ewelina Popowska. Wychowance Hańczy, aktualnie zawodniczce KS Podlasie Białystok zmierzono czas 11.78 ( w eliminacjach 11.73).

W Å›rodÄ™ o godz. 18. rozpocznie siÄ™ finaÅ‚owy konkurs skoku wzwyż kobiet, w którym wystartuje Urszula Domel (obecnie Gardzielewska, ale na listach startowych wpisana pod  panieÅ„skim nazwiskiem). Przypomnijmy, że Urszula jako zawodniczka HaÅ„czy SuwaÅ‚ki zajęła 4. m-ce na Mistrzostwach Åšwiata Juniorów MÅ‚odszych w Marakeszu (2005 r), a reprezentujÄ…c barwy AZS AWF WrocÅ‚aw zdobyÅ‚a brÄ…zowy medal MÅ‚odzieżowych Mistrzostw Europy (Kowno, 2009 r). Jej rekord życiowy na otwartym stadionie to 189 cm (w hali 190), a najlepszy w tym roku rezultat 188 cm daje jej trzecie miejsce wÅ›ród uczestniczek mistrzostw w Szczecinie.