17.03.2019

Wigry II Suwałki - Promień Mońki 2:2, porażka Sparty Augustów. Bramki strzelali juniorzy

W Suwałkach ruszył projekt, polegający na stworzeniu zespołu z juniorów i pierwszoligowców. Na początek ta mieszanka wypaliła remisem z plasującym się w środku tabeli Promieniem Mońki.

- Dwie drużyny, dwie szatnie i musimy z tego tworzyć jedność - mówi Mariusz Cieślukowski, trener drużyny juniorów 2001/2002 i Wigier II. - Wygląda to obiecująco, z Promieniem rozegraliśmy całkiem niezłe, jak na inaugurację rundy, spotkanie.

Z kadry pierwszoligowca w wyjściowym składzie rezerw wystąpiło dziewięciu zawodników, łącznie z trzecim bramkarzem Krzysztofem Sztukowskim. Po przerwie na boisko weszło pięciu  juniorów. Łącznie zagrało ich siedmiu, a licząc Jakuba Świątka (rocznik 2003) - ośmiu.

Wigry II wyszły na prowadzenie juz w 6 minucie, a gola, po dośrodkowaniu z prawej strony zdobył 18-letni Sebastian Zackiewicz. Mońki wyrównały po kontrze w 30 minucie i w podobny sposób strzeliły bramkę zaraz po zmianie stron. Gola dla gospodarzy na 2:2 w 80 minucie zdobył 17-letni Wojciech Łada.

Remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Goli mogło paść nawet dwa razy więcej, ponieważ spotkanie było otwarte, obfitowało w podbramkowe sytuacje. Suwalscy juniorzy zagrali bez kompleksów, długimi momentami nie odstawali od pierwszoligowców.

Wigry II Suwałki - Promień Mońki 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 - Sebastian Zackiewicz 6, 1:1 - 30 min. 1:2 - 49 min., 2:2 - Wojciech Łada 80.

Wigry II: Krzysztof Sztukowski - Paweł Olszewski, Wojciech Kuriata (46 Łukasz Szczerbowski), Krystian Dubiński (46 Jakub Staszewski), Jonatan Straus, Ivan Albert, Dawid Polkowski, Łukasz Sosnowski (46 Gabriel Romatowski), Jakub Świątek (60 Wojciech Milewski), Bartosz Olszewski (46 Wojciech Łada), Sebastian Zackiewicz.

Hetman Białystok - Sparta Augustów 3 : 1