11.01.2018

4. runda ekstraklasy badmintona. SKB Litpol-Malow w Krakowie

W sobotę, w 4. rundzie ekstraklasy badmintona broniący tytułu Drużynowego Mistrza Polski zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki zagrają na turnieju w Krakowie, gdzie zmierzą się z gospodarzami AZS AGH Kraków, UKS Unią Bieruń i KS Chojnik Jelenia Góra. Cel jeden – trzy zwycięstwa i trzeci krok w drodze po kolejny mistrzowski tytuł.

- Do Krakowa jedziemy w krajowym składzie, ale zadanie postawione przed drużyną nie zmienia się w porównaniu do trzech pierwszych rund: trzy mecze i trzy zwycięstwa, jak najmniejsza liczba straconych setów i małych punktów. Bez wątpienia najtrudniejszym rywalem będą gospodarze z eks-zawodniczką SKB Litpol-Malow Barbarą Kulanty i Hubertem Pączkiem, a być może także także, ale o tym przekonamy się na miejscu, z Czeszką  Alzbetą Basovą.   

Wprawdzie kobietom (dziewczynom także) dat urodzenia się  nie sprawdza, ale wspomniana Barbara Kulanty jest najstarszą zawodniczką występującą w ekstraklasie, a Basova, rocznik 1993, jest od niej aż o 23 lata młodsza. Najstarszym zawodnikiem w suwalskiej ekipie jest 40-letni Michał Łogosz (od 8.01.18 trener kadry narodowej w grach podwójnych.

Dodajmy, że najstarszym zawodnikiem zgłoszonym do rozgrywek ekstraklasy jest Jacek Hankiewicz, rocznik 1965 (Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka Warszawa). Od Michała Łogosza starsi są także Dariusz Zięba (1972, ABRM), Tomasz Sobczak (1973, Akademia Badmintona Warszawa) i Damian Pławecki (UKS Plesbad Pszczyna).

Na listach zgłoszeń jest w sumie 10 zawodników i dwie zawodniczki urodzone w latach 70-tych XX wieku oraz 33 urodzonych już w XXI wieku. 

Program gier 4. rundy ekstraklasy13-14.01. 2018

Gospodarz AZSAGH Kraków – 13.01.18

godz. 9:00 - SKB LITPOL-MALOW Suwałki - UKS Unia Bieruń; AZSAGH Kraków - KS Chojnik Jelenia Góra

godz. 14:00 - UKS Unia Bieruń - KS Chojnik Jelenia Góra; SKB LITPOL-MALOW Suwałki - AZSAGH Kraków

godz. 18:00 - UKS Unia Bieruń - AZSAGH Kraków; SKB LITPOL-MALOW Suwałki - KS Chojnik Jelenia Góra

Gospodarz AZSUM Łódź

AZSUM Łódź - MKS Stal Nowa Dęba; UKS Hubal Białystok - UKS Plesbad Pszczyna

AZSUM Łódź - UKS Hubal Białystok; MKS Stal Nowa Dęba - UKS Plesbad Pszczyna

AZSUM Łódź - UKS Plesbad Pszczyna; UKS Hubal Białystok - MKS Stal Nowa Dęba

Gospodarz LKS Technik Głubczyce

OSSM Białystok - LKS Technik Głubczyce; ABRM Warszawa - UKS Aktywna Piątka Przemyśl

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - LKS Technik Głubczyce; ABRM Warszawa - OSSM Białystok

ABRM Warszawa - LKS Technik Głubczyce; OSSM Białystok - UKS Aktywna Piątka Przemyśl

Gospodarz BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

godz. 10:00 KS Yonex Team Lublin - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

godz. 14:00 UKS Akademia Badmintona Warszawa - KS Yonex Team Lublin

godz. 18:00 UKS Akademia Badmintona Warszawa - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

Tabela po 3. rundach (w kolejności: lokata, nazwa klubu, liczba zwycięstw - liczba porażek - liczba wygranych gier):

 

  1.

 SKB Litpol-Malow Suwałki

 8

 0

 50

  2.

 Hubal Białystok

 8

 0

 46

  3.

 AZS AGH Kraków

 7

 1

 45

  4.

 ABRM Warszawa

 6

 2

 38

  5.

 OSSM-SMS Białystok

 5

 3

 29

  6.

 AZS UM Łódź

 5

 4

 31

  7.

 Aktywna Piątka Przemyśl

 3

 5

 31

  8.

 Plesbad Pszczyna

 3

 5

 25

  9.

 Chojnik Jelenia Góra

 3

 5

 21

10.

 Unia Bieruń

 3

 6

 25

11.

 Technik Głubczyce

 3

 6

 23

12.

 Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle

 3

 6

 20

13.

 Stal Nowa Dęba

 2

 6

 19

14.

 Akademia Badmintona Warszawa

 2

 7

 23

15.

 Yonex Team Lublin

 2

 7

 15

Piąta runda 26-28.01.2018

Gospodarz UKS Hubal Białystok

SKB LITPOL-MALOW Suwałki - UKS Aktywna Piątka Przemyśl; UKS Hubal Białystok - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

SKB LITPOL-MALOW Suwałki - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle; UKS Hubal Białystok - UKS Aktywna Piątka Przemyśl

SKB LITPOL-MALOW Suwałki - UKS Hubal Białystok; UKS Aktywna Piątka Przemyśl - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

 

Gospodarz UKS Unia Bieruń

LKS Technik Głubczyce – wakat; AZSUM Łódź - UKS Unia Bieruń

UKS Unia Bieruń – wakat; AZSUM Łódź - LKS Technik Głubczyce

AZSUM Łódź – wakat; UKS Unia Bieruń - LKS Technik Głubczyce

Gospodarz ABRM Warszawa

ABRM Warszawa - UKS Akademia Badmintona Warszawa; AZSAGH Kraków - UKS Plesbad Pszczyna

ABRM Warszawa - UKS Plesbad Pszczyna; UKS Akademia Badmintona Warszawa - AZSAGH Kraków

ABRM Warszawa - AZSAGH Kraków; UKS Akademia Badmintona Warszawa - UKS Plesbad Pszczyna

Gospodarz KS Chojnik Jelenia Góra

KS Yonex Team Lublin - OSSM Białystok; MKS Stal Nowa Dęba - KS Chojnik Jelenia Góra

OSSM Białystok - MKS Stal Nowa Dęba; KS Yonex Team Lublin - KS Chojnik Jelenia Góra

OSSM Białystok - KS Chojnik Jelenia Góra KS Yonex Team Lublin - MKS Stal Nowa Dęba

 

Finał 10-11 lutego 2018 – miejsce do ustalenia (prawdopodobnie Zielonka k. Warszawy)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie