20.04.2017

Badminton. „Trojka” SKB na mistrzostwa Polski do Lublina

W dobrych humorach do Lublina pojechało troje zawodników SKB Suwałki: Maria Taraszkiewicz, Filip Krukowski i Michał Sobolewski, którzy zagrają w rozpoczynających się w piątek w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców.

- Humory dopisują, zdrowie też jedziemy walczyć o jak najwyższe lokaty i, mam taką nadzieję, medale – mówił trener Jerzy Dołhan. – Liczymy przede wszystkim na Marysię, ale chłopców też stać na sprawienie miłej niespodzianki.

W kategorii młodzieżowców SKB Suwałki reprezentować będzie tyko jedna zawodniczka i to w grach podwójnych. Mowa o Marii Taraszkiewicz, która przed rokiem w deblu z Magdalen Witek wywalczyła srebro.

Tym razem partnerką „Fiony” w deblu będzie Adrianna Tataj (UKSB Milenium Warszawa).

W pierwszej rundzie, a będzie to ćwierćfinał, suwalsko-warszawska para zmierzy się z deblem Magdalena Machnik (Orbitek Straszęcin)/Kamila Morawska (AZS AGH Kraków). 

Zwycięska para w meczu o awans do finału zagra z rozstawionymi z „1” Katarzyną Kutachą(Start Widełka)/Joanną Stanisz(Sokół Ropczyce).

W mikście partnerem Marii będzie Piotr Wasiluk (Badminotn Choroszcz). Nasza para o awans do ćwierćfinału w piątek o 15:00 zagra z Rafałem Markowiczem(AZS AGH Kraków)/Magdaleną Machnik(Orbitek), a jeśli wygra to o awans do strefy medalowej  powalczy z rozstawioną z 3/4 parą z Komety Sianów Patryk Jas/Kornelia Kowalczyk.

W kategorii juniorów SKB reprezentować będą Filip Krukowski i Michał Sobolewski. Obaj walczyć będą w singlu i deblu.

W grze pojedynczej rozstawiony z 3/4 Michał Sobolewski w 1/16 trafia na Michała Gomołę (Masovia Płock – mecz 21.04. g. 10:00), a w przypadku zwycięstwa tego samego dnia (21.04. g. 18:00, na lepszego z pary Jędrzej Wachowski(Energa Lubliniec)/Rafał Jakiel(Smecz Bogatynia).

Filip rywalizację w singlu rozpocznie od spotkania z Mateuszem Kędziorą (PTS Puszczykowo – 21.04. g. 11:00), a w przypadku zwycięstwa tego samego dnia o 18:30 zmierzy się z triumfatorem spotkania Paweł Kopański (Start Widełka) - Alan Ostrowski (3/4,Unia Bieruń).      

O pechu w losowaniu gry podwójnej może mówić para Michał Sobolewski/Jakub Gireń (Technik Głubczyce), która, jeżeli wygra w pierwszy mecz (21.04.g. 14:00) z deblem Damian Jaśkowiak(UKS Baranowo), o miejsce w półfinale prawdopodobnie walczyć będzie z rozstawioną z „1” parą Robert Cybulski(Unia Bieruń)/Tymoteusz Malik(Stal Nowa Dęba).

Natomiast debel Filip Krukowski/Łukasz Jabłoński(AZS UM Łódź) w pierwszym meczu (21.04. g. 14:30)  zmierzy się z rozstawionymi z 3/4Adrianem Jaśkowiakiem(UKS Baranowo/Radosławem Wróblem(Vol-Trick Kępno). 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2017 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2019 4.2867
USD 0.00% 3.7651 3.8411
GBP 0.00% 4.7657 4.8619
CHF 0.00% 3.8729 3.9511
Dodaj nowe ogoszenie