25.11.2016

Badminton. Pech debla Bochat/Cwalina w Szkocji

O pechu mówić może grający w Glasgow w turnieju Scottish Open (Grand Prix – 55.000 USD, 23 -27.11.) debel Miłosz Bochat/Adam Cwalina. Zajmujący 159 miejsce w rankingu światowym Polacy już w pierwszej rundzie trafili na rozstawioną z „1”, klasyfikowaną na 23 miejscu na świecie, duńską parę Mathias Christiansen/David Daugaard i na tym etapie zakończyli udział w turnieju.

Mecz trwał 32 minuty i zakończył się wygraną Duńczyków 21:13, 21:14. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 8:8, przy którym Duńczycy zdobyli siedem punktów nie tracąc ani jednego i odskoczyli na 15:8. Nasz debel ostatnie punkty zdobył wyciągając ze stanu 19:11 na 19:13, a seta 21:13 wygrali rywale biało-czerwonych.

Set drugi przebiegał według podobnego scenariusza. Przy 11:10 dla naszego debla, rywale odskoczyli na 15:11. Nasi tylko na moment zbliżyli się na 3 pkt. na 13:16, po czym nastąpił „odjazd” rywali na 13:20. Oba deble zdobyły solidarnie po jednym punkcie, ale seta 21:14 i mecz 2:0 wygrali Duńczycy.

Tak losowali i grali pozostali Polacy

Gra pojedyncza mężczyzn

Mateusz Dubowski (205 r. św.)

1/32 Ben Torrance (Szkocja, 209 r. św.) 21:13, 21:14

1/16 Lucas Corvee (7, Francja, 58. r. św.) 8:21, 18:21

gra mieszana:

Paweł Pietryja/Aneta Wojtkowska (63. r. św.)

1/16 Mathias Christainsen/Sara Thygesen (Dania, 93. r. św.) 15:21, 7:21

Kolejny turniej z udziałem debla Bochat/Cwalina to zaliczany do International Challenge YONEX Welsh International 2016 z pulą nagród wynoszącą 17.500 USD (30.11. – 3.12.). Nasza para w pierwszej rundzie (.1.12) trafia na debel Liao Min Chun/Cheng Heng Su  (Chiny Tajpei, 214 r. św.)