03.02.2019

Badminton. Złoto Kamili Augustyn, srebro debla Przemysław Wacha/Michał Łogosz

Z dwoma medalami (złośliwi stwierdzą że z 1,5) z rozegranych w Gnieźnie 55 Indywidualnych Mistrzostwach Polski wracają badmintoniści SKB Suwałki. Tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej obroniła Kamila Augustyn, a w deblu srebro wywalczyli Michał Łogosz (SKB) i Przemysław Wacha (Technik Głubczyce).

W finale gry pojedynczej kobiet broniącej mistrzowskiego tytułu Kamili Augustyn postawiła się młodziutka Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów). Ostatecznie wygrała Kamila Augustyn 21-19, 21-19, która w II secie prowadziła już nawet 18-12. 

W męskim deblu „katem” suwalskich badmintonistów w deblu okazał się Adam Cwalina, do niedawna reprezentujący barwy SKB, a obecnie zawodnik Akademii Badmintona Roberta Mateusiaka w Warszawie. Adaś, grając w parze z kolegą klubowym Miłoszem Bochatem pokonali w 1/8 Aleksandra Jabłońskiego(Hubal)/Michała Sobolewskiego(SKB), a w ćwierćfinale Łukasza Morenia(SKB)/Wojciecha Szkudlarczyka(Hubal). W finale zaś, po zaciętym, emocjonującym meczu 23-21 i 21-18 bardzo doświadczonych i utytułowanych Michała Łogosza i Przemka Wachę. 

 

 

Kapitalny, najdłuższy chyba w historii mistrzostw, trwający aż 72 minuty pojedynek w finale gry podwójnej kobiet stoczyły Wiktoria Dąbczyńska(Orlicz Suchedniów)/Aleksandra Goszczyńska(1,UKSB Milenium Warszawa) – Agnieszka Wojtkowska/Aneta Wojtkowska(Hubal). Wygrały siostry Wojtkowskie, ale młodziutkie Wiktoria i Ola napsuły im sporo krwi. 

Jeśli chodzi o pozostałych zawodników SKB na ćwierćfinale rywalizację w Gnieźnie zakończyli i na miejscach 5-8 sklasyfikowani zostali Mateusz Świerczyński w singlu, deble mężczyzn  Łukasz Moreń(SKB)/Wojciech Szkudlarczyk(Hubal) i kobiet Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska oraz Karolina Szubert(Technik)/Magdalena Witek, które sklasyfikowane zostały na miejscach 9-16.Przypomnijmy, że do ósemki najlepszych w kraju nie udało się przebić deblom mężczyzn Aleksander Jabłoński(Hubal)/Michał Sobolewski(SKB) a do „16” parze mieszanej Aleksander Jabłoński(Hubal)/Magdalena Witek(SKB), a przez kwalifikacje singla nie przebrnął wracający na kort po kontuzji Michał Sobolewski.

Strona mistrzostw: http://www.tournamentsoftware.com/sport/events.aspx?id=289289AF-B252-42EC-B8BA-A0B141A957A5

Tak grali zawodnicy SKB Suwałki

Gra pojedyncza mężczyzn

Kwalifikacje:

Michał Sobolewski

I runda - wolny los

II ruda  – Adrian Koc (1,WWL Badminton Club Marki)  21-11  21-13

III runda - Mateusz Dubowski (ABRM Warszawa)  15-21  11-21

Turniej główny

Mateusz Świerczyński

1/16 - Łukasz Cimosz (3/4, Chojnik Jelenia Góra)  21 -12  21-9

1/8 - Michał Kikosicki (AZS UM łódź)  29-27  21-13

1/4 – Mateusz Dubowski (ABRM Warszawa)   10-21  16-21

FINAŁ: Adrian Dziółko (1, Hubal) – Michał Rogalski(2,Hubal)   21-17  21-15

Brązowe medale: Mateusz Dubowski (ABRM Warszawa) i Maciej Poulakowski (Hubal)


Gra pojedyncza kobiet

Kamila Augustyn

1/16 – Aneta Niklas (5/8, Dwójka Bytów)  21-12  21-11

1/8 - Emilia Goldwasser(UKS 2 Sobótka)   21-10  21-15

1/4 – Agata Reszelewska (Kiko Zamość)  21-13  21-3

1/2 – Karolina Władzińska(Legia W-wa Badminton)   21-12  21-10

FINAŁ: Kamila Augustyn - Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów)  21-19  21-19

Brązowe medale: Karolina Władzińska (Legia W-wa Badminton) i Joana Rudna (ABRM Warszawa) 

 

Gra podwójna mężczyzn

Aleksander Jabłoński(Hubal)/Michał Sobolewski(SKB)

1/16 - Patryk Kordek(Aktywna Piątka Przemyśl)/Maciej Matusz(Technik Głubczyce)  22-20  28:26

1/8 - Miłosz Bochat/Adam Cwalina(1, ABRM Warszawa)  7-21  13-21

 

Łukasz Moreń (SKB)/ Wojciech Szkudlarczyk (Hubal)

1/16 – Zbigniew Jasiulewicz/Mariusz Kabat(AZS AGH Kraków)  21-13  21-11

1/8 – Szymon Stokfisz/Wiktor Trecki (5/8, Unia Bieruń)   21-14  21-14

1/4 - Miłosz Bochat/Adam Cwalina (1, ABRM Warszawa)   17-21  19-21

 

Michal Łogosz (SKB),  Przemysław Wacha (Technik Głubczyce)

1/16 - Mateusz Danielak(Tuch Piotrków Tryb.)/Marcin Nowak(Chojnik Jelenia Góra)  21-11  21-12

1/8 Mateusz Dubowski(ABRM W-wa)/Paweł Śmiłowski(3/4, Hubal)  21-13  21-9

1/4 – Maciej Gomoła/Michał Gomoła(5/8, Masovia Płock)  21-11  21-9

1/2 – Paweł Pietryja(Plesbad Pszczyna)/Jan Rudziński(2, Legia W-wa Badminton)   21-19  18-21  21-12

Finał: Przemysław Wacha(Technik Głubczyce)/Michał Łogosz(SKB) - Miłosz Bochat/Adam Cwalina (1, ABRM Warszawa)   21-23  18-21

Brązowe medale: Paweł Pietryja(Plesbad Pszczyna)/Jan Rudziński(2, Legia W-wa Badminton) i Jacek Kołumbajew(AZSUM Łódź)/Piotr Wasiluk(Hubal)    

Gra podwójna Kobiet

Karolina Szubert(Technik)/Magdalena Witek(SKB)

1/16 - Agata Iskra(Unia Bieruń)/Agnieszka Szymaszek(AZS AGH Kraków)  21-10  21-9

1/8 Dorota Grzejdak(Kometa Sianów)/Marlena Szkudlarczyk(PTS Puszczykowo)  21-13  21-9

1/4 – Kornelia Marczak(Plesbad Pszczyna)/Magdalena Świerczyńska(UKS Baranowo)  21-23  15-21

Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska

1/16 - Zuzanna Jankowska/Marta Jewtuch(BENINCA UKS Feniks K-K)  21-13  21-10

1/8 Anna Czuchra/Joanna Podedworny(Unia Bieruń)  21-16  21-14

1/4 – Paulina Hankiewicz(ABRM Warszawa)/Dominika Kwaśniak(BENINCA UKS  Feniks K-K)  15-21  21-13  23-21

FINAŁ: Wiktoria Dąbczyńska(Orlicz Suchedniów)/Aleksandra Goszczyńska(1,UKSB Milenium Warszawa) – Agnieszka Wojtkowska/Aneta Wojtkowska(Hubal)  22-20  17-21  23:25

Brązowe medale: Kornelia Marczak(Plesbad Pszczyna)/Magdalena Świerczyńska(UKS Baranowo) i Paulina Hankiewicz(ABRM Warszawa)/Dominika Kwaśniak(BENINCA UKS  Feniks K-K)    

Gra mieszana

Aleksander Jabłoński(Hubal)/Magdalena Witek(SKB)

1/16 – Maciej Dąbrowski/Magda Konieczna(Hubal)  20-22  18-21

FINAŁ: Paweł Śmiłowski(Hubal)/Magdalena Świerczyńska(UKS Baranowo) – Paweł Pietryja(Plesbad Pszczyna)/Agnieszka Wojtkowska(Hubal)  19-21  22-20  14-21

Brązowe medale: Michał Szymczak(Chojnik Jelenia Góra)/Karolina Szubert(Technik Głubczyce) i Adam Szolc(Hubertus Zalesie Górne)/Kornelia Marczak(Plesbad Pszczyna) 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.14.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2708 4.3570
USD 0.00% 3.8757 3.9539
GBP 0.00% 4.7384 4.8342
CHF 0.00% 3.8951 3.9737
Dodaj nowe ogoszenie