21.08.2017

Biegacze z Suwałk na podium ultrmaratonu w Waren!

W sobotę 19.08. w niemieckim Waren (miasto partnerskie Suwałk) odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec. Reprezentanci Suwałk zajęli w nim trzecie miejsce.

Na liczącej ponad 75 km trasie, rywalizowało blisko 1000 zawodników. Wśród nich byli również reprezentanci Suwałk, którzy w tym roku odnieśli historyczny sukces zajmując w biegu drużynowym 3 miejsce (startowało 65 sztafet). Drużyna Pogodne Suwałki Team na pokonanie trasy potrzebowała 5:03:33 h. Do drugiego miejsca straciła niewiele ponad 6 minut. Natomiast bezpośredniego rywala TEAM LC USTER (GER) reprezentanci Suwałk wyprzedzili o ponad 21 minut.

Warto podkreślić, iż Pogodne Suwałki Team była jedyną mieszaną drużyną (drużynę tworzyło 6 mężczyzn i dwie kobiety), która uplasowała się w pierwszej „10” biegu w Waren.

W ubiegłym roku reprezentanci Suwałk zajęli 4 miejsce, a w 2015 roku uplasowali się na 5 pozycji. Tegoroczny wynik Pogodne Suwałki Team, którą tworzyli uczestnicy RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, jest największym osiągnięciem drużyny w historii startów w tej imprezie.