06.05.2019

Biegi uliczne. RESO Suwałki 10,5 w lipcu i po raz ostatni w starej formule

Nie w czerwcu, jak miało to miejsce przed trzema, dwoma i rokiem, ale w dniach 6-7 lipca 2019 r. po raz ostatni Miejskie Święto Biegania w Suwałkach odbędzie się w starej formule.

Za rok, najważniejsza zmiana to zastąpienie „suwalskiej ćwiartki”, czyli dystansu 10,5 km, półmaratonem (21.097 m) i wprowadzenie biegu towarzyszącego na dystansie 5.000 m. Jeszcze w tym roku nie zmieni się pula nagród, która wynosi 30.000 zł, z czego połowa to nagrody dla biegaczy na najdłuższym dystansie, czyli 10,5 km.

Nowością w tym roku będzie połączenie masowej imprezy biegowej z promocją Suwałki Blues Festiwal. Porozumienie w tej sprawie podpisali Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. O zmianie formuły i nowinkach jakie czekają uczestników Miejskiego Święta Biegania w Suwałkach w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej w hotelu „Loft” mówili m.in. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Waldemar Borysewicz, dyrektor OSiR i Bronisław Woźnialis, przedstawiciel firmy RESO, głównego sponsora suwalskich biegów, w które w ciągu trzech lat ukończyło ponad 3.500 biegaczy nie tylko z Polski, ale także z krajów sąsiednich i Afryki. 

 

 

- RESO Suwałki 10,5 to przede wszystkim wydarzenie integrujące różne grupy wiekowe, począwszy od przedszkolaków a na weteranach kończąc i skupiające na trasie prowadzącej głównymi ulicami miasta tłumy kibiców – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Efektem jest coraz częstsze określania naszego miasta mianem „Rozbieganych Suwałk”. Zmiana terminu zawodów i formuły, jaka dokona się za rok powinny przyciągnąć do Suwałk nie tylko jeszcze większą liczbę biegaczy, ale także kibiców, i to nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale także turystów. Te zmiany mają też przyczynić się do podniesienia sportowego poziomu imprezy i skuteczniejszego jej kreowania w Polsce, Europie i na świecie. 

W tym roku po raz pierwszy tytularnego sponsora będą maiły biegi dla najmłodszych. Imprezę pod hasłem „Biegi Pełne Energii” patronatem i sponsoringiem objął Zakład Wyrobów Metalowych Dojnikowscy Sp. J., o czym poinformowała wspólniczka właścicieli firmy i biegaczka Emilia Dojnikowska-Michalska. Na najmłodszych biegaczy na mecie czekać będą nie tylko wyjątkowe medale i koszulki, ale także niespodzianki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do udziału w suwalskich zawodach, nie tylko w nich, ale do biegania na co dzień, zachęcał Bartłomiej Osior, trener biegania, zawodnik i ambasador RESO Suwałki 10,5, który swoją przygodę z bieganiem rozpoczynał pod okiem Jarosława Jutkiewicza, nauczyciela wf i trenera lekkoatletów Hańczy Suwałki.  

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 6 i 7 lipca. Na sobotę (6.07.) zaplanowano rywalizację sportową, a w niedzielny poranek sportowy happening pod hasłem „Bieg na wyspę” (na zalewie Arkadia), gdzie na uczestników czekać będzie ... śniadanie. 

Zapisy do biegów trwają od 7.01. (na listach jest już ponad 270 nazwisk), a dla najmłodszych rozpoczęły się dziś (6.05.) na stronie https.www.resosuwalkibieg.pl 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.20.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.63% 4.3270 4.4144
USD 0.46% 3.9001 3.9789
GBP 0.12% 4.7254 4.8208
CHF 0.34% 3.9753 4.0557
Dodaj nowe ogoszenie