09.02.2019

Bojery. Aleksandra Chmielewska z UKŻ Grot Suwałki wicemistrzynią świata, Maciej Chmielewski czwarty

Aleksandra Chmielewska z UKŻ Grot Suwałki zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt, a Maciej Chmielewski uplasował się tuż za podium Mistrzostw Świata w bojerowej klasie DN Junior i Ice Optimist.

W dwudniowej rywalizacji, w której rozegrano 7 planowanych wyścigów,  wzięło udział 80 najlepszych zawodników  z 8 państw: Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji oraz Węgier.

Początkowo regaty miały odbyć się na Węgrzech, na jeziorze Balaton, lecz przez brak odpowiednich warunków lodowych imprezę przeniesiono do Polski do Giżycka. Niestety, w noc przed rozpoczęciem spadło aż 10 cm śniegu, co uniemożliwiło ściganie na jeziorze Niegocin. Ostatecznie organizatorzy przenieśli regaty na Zalew Siemianówka koło Białegostoku.

Rywalizacja była bardzo zacięta, Mistrzem Świata Juniorów został Estończyk, natomiast tuż za podium, na 4. miejscu wyścigi zakończył Maciej Chmielewski. Zawodnik UKŻ Grot Suwałki był drugi z Polaków.

Bartłomiej Waszkiewicz zajął 16 miejsce, Jakub Krynicki po pechowej awarii sprzętu wypadł z pierwszej 10-tki i uplasował się na 22. miejscu (nie brał udziału w 3 wyścigach), a Mateusz Wasilewski zajął 31. miejsce.

Wicemistrzynią Świata wśród kobiet została Aleksandra Chmielewska.

Suwalskich zawodników po świetne wyniki poprowadził trener Paweł Cherubin, przy wsparciu Macieja Tyczkowskiego.

Źródło: UKŻ Grot Suwałki