25.03.2019

Boks. Maciej Suchwałko brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów [zdjęcia]

Maciej Suchwałko po raz kolejny stanął na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski. Brązowy medal zdobył najpierw w kategorii kadetów, a teraz - juniorów.

Podczas finałowego turnieju XXVI Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie w Koninie podopieczny trenera Pawała Pasiaka w ćwierćfinale kategorii do 81 kg wygrał z Dawidem Zomkowskim z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a w półfinale po ciężkiej walce uległ Nazarowi Nykytiukowi z LKS Niedźwiedź Kętrzyn.

W mistrzostwach, w których wzięło udział 140 zawodników z 15 województw i 82 klubów, uczestniczyło jeszcze dwóch pięściarzy OSiR Suwałki. Jakub Dobrzyń i Cyprian Kamiński przegrali swoje walki i zakończyli rywalizację w I rundzie turnieju.

Zawodnicy z województwa podlaskiego wywalczyli w sumie 3 medale (dwa srebrne i jeden brązowy).

Źródło: OSiR Suwałki