11.01.2017

Boks zawodowy. Adrian Domalewski wierzy, że zyski pojawią się po debiucie

Za kilka tygodni swoją pierwszą profesjonalną walkę na gali TFC I Beginning w Tczewie stoczy 23-letni Adrian Domalewski. Jeżeli pokona walczącego w niemieckich barwach Rumuna Iona Barsana, na dobre rozpocznie zawodową karierę.

- O gaży za debiutancki pojedynek nie ma co mówić – przekonuje student bezpieczeństwa wewnętrznego PWSZ w Suwałkach. – Sam wysłałem zgłoszenie do grupy Thunder Fighting Championship. Po jakimś czasie dostałem pozytywną odpowiedź i w grudniu podpisaliśmy kontrakt na walkę 4 lutego. Zacznę zarabiać pieniądze, jeżeli wygram z Barsanem i stanę do kolejnych bojów.

Adrian Domalewski ma na koncie kilkanaście amatorskich pojedynków. Pierwszy raz rękawice nałożył przed ośmioma laty w sekcji OSiR, do której zaprowadził go zafascynowany boksem ojciec. Szermierka na pięści spodobała się nastolatkowi.  Adrian ukończył kurs instruktorski, dzisiaj prowadzi szkółkę Boxing Knockout Team Suwałki, w której ćwiczy około 30 osób.

- W przygotowaniach wspierają mnie i motywują Monika, moja narzeczona i tata – opowiada Adrian. – W Suwałkach, na miejscu, pomagają mi chłopaki z klubu Panzer Suwałki oraz Adam Pomian, który czuwa nad moją siłą i wytrzymałością. Na weekendy jeżdżę do Warszawy, gdzie trenuję i konsultuję się z najlepszymi polskimi zawodnikami.

W listopadzie suwalczanin uczestniczył w seminarium bokserskim z Mariuszem Wachem. W stolicy sparuje z Rafałem Jackiewiczem i słucha rad Krzysztofa Głowackiego, jeszcze niedawno mistrza świata WBO czy Andrzeja Wawrzyka, który także w lutym stanie do walki o mistrzowski pas. Dwaj ostatni to bokserzy wagi ciężkiej, a Adrian walczy w półciężkiej, do 81 kg.

- W Tczewie czeka mnie pojedynek na dystansie czterech rund po trzy minuty – opowiada suwalczanin. – Przeciwnika oglądałem w materiałach filmowych. Rumun jest silny, zapowiada się wojna.  Dam z siebie wszystko i wierzę, ze wyjdę z niej zwycięsko.

Suwalczanin jeszcze nie czuje specjalnej tremy, liczy na wsparcie kibiców.  Na galę boksu i kickboxingu 4 lutego w Tczewie można jeszcze kupić wejściówki.  

Wojciech Drażba   

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.28.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2697 4.3559
USD 0.00% 3.6395 3.7131
GBP 0.00% 4.8744 4.9728
CHF 0.00% 3.6788 3.7532
Dodaj nowe ogoszenie