24.07.2019

Czterech kolarzy Klubu Rowerowego MTB Suwałki na mistrzostwach Polski. Z zacięciem i pechem [foto]

Po raz drugi w historii kolarze suwalskiego klubu rywalizowali w mistrzostwach kraju w kolarstwie górskim MTB XCO/XCR.

W tym roku  2019 w miejscem zmagań czołowych zawodników z całej Polski było miasteczko Mrongoville Family Town, urządzone w malowniczej i barwnej scenerii niczym z dzikiego zachodu, westernowe miasteczko w Mragowie. 

Zawody odbywały się na rundzie 4,4km specjalnie przygotowanej trasy o charakterze cross country ze stromymi krótkimi podjazdami i karkołomnymi zjazdami przeplatanymi  krętymi i szybkimi singletrackami  oraz przeszkodami takimi jak rockgarden czy poprzecznie ułożone belki na zjeździe w lesie. Chyba nie było nikogo, kto by nie mówił o dużym drewnianym dropie, który przyprawiał swoim widokiem o zawrót głowy. Dało się o nim słyszeć nie tylko wśród kibiców, ale też wśród startujących zawodników. Cała  trasa była wzorowo oznakowana i zabezpieczona przez organizatora.

Najmłodszy zawodnik MTB Suwałki, Mikołaj Szeliga wystartował w w wyścigu młodzików o Puchar Prezesa PZKOL. Świetnie zapowiadający się kolarz doskonale poradził sobie z wymagającą trasą Mistrzostw, zajmując dobre 32. miejsce. 

W wyścigu juniorów wystartowali Kuba Budziński i Przemek Kopko. Obaj mocno starali się utrzymać koła rywalom, płynnie pokonywali wszystkie przeszkody aż do momentu kiedy to Przemek zerwał łańcuch, a Kubie pękła szprycha, która rozszczelniła oponę. Pech, to pech…

W ostatnim i najważniejszym wyścigu mężczyzn Open (Elita/U23) wystartował Krzysztof Żebrowski. Od startu tempo było zdecydowanie najszybsze spośród wszystkich wyścigów, rozegranych na tych mistrzostwach. Pierwsze okrążenie było pokonywane zabójczym tempem w tumanach kurzu. Liczyło się kto jak najszybciej wbije się do czołówki. Kolejne rundy były już rozciągnięte, zawodnicy jechali prawie kolejno  i  każdy z nich próbował zbliżyć się do prowadzących wyciskając z siebie ogromne ilości siły i potu. Pierwszy zawodnik dyktował tempo i wyznaczał najszybszy czas. Wyścig ten na prawie całej trasie zgromadził największą ilość kibiców i tutaj mocno dawało się odczuć rangę tych zawodów. Krzysztof walczył o jak najlepsze miejsce do końca i szczęśliwie ukończył wyścig na 34. pozycji Open mężczyzn i 22. w kategorii U23. 

Mirosława Żebrowska
 Fot: Leszek Żebrowski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.2509 4.3367
USD 0.06% 3.9227 4.0019
GBP 0.43% 5.0933 5.1961
CHF 0.15% 4.0101 4.0911
26.02.2020

Poszukuję pracy

Dodaj nowe ogoszenie