17.10.2017

Czternaście medali zawodników Huzar Suwałki na Mistrzostwach Taekwondo [zdjęcia]

Prestiżowe IX Techniczne Mistrzostwa Polski Taekwondo Olimpijskiego oraz turniej towarzyszący tej imprezie- Taekwondo Huzar Cup, odbyły się w minioną sobotę w Białymstoku. Wzięło w nich udział prawie 160 zawodników z całej Polski: Gdańska, Krynicy, Mszany Dolnej, Giżycka, Białegostoku, Ciechanowa, Knyszyna, Bydgoszczy, Olsztyna i Goniądza. Nasz region reprezentowało blisko 20 osób z Suwalskiego Klubu Taekwondo HUZAR oraz oddziałów z Raczek i Bakałarzewa, a także zawodniczka UKS TKD Hańcza Suwałki.

Mistrzostwo Polski i złoty medal zdobyła obrończyni tytułu z ubiegłego roku- suwalczanka Magdalena Moroz w kategorii indywidualnej kobiet - Senior II

Natomiast w tej edycji turnieju towarzyszącego - Taekwondo Huzar Cup- zawodnicy wywalczyli aż 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych krążków.