14.03.2017

Dobry występ SUKSS Suwałki w ćwierćfinale mistrzostw Polski kadetów

Na czwartym miejscu w rozegranym w Bydgoszczy ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej uplasowała się drużyna SUKSS Suwałki. Z tej grupy śmierci awans do półfinału wywalczyły ekipy BKS Chemik Bydgoszcz i MOS Wola Warszawa, z którymi suwalczanie przegrali po 0:3.

Była to „grupa śmierci” bowiem z sześciu drużyn jakie znalazły się w tej grupie tylko Koset Grudziądz nie zagrał w finale MP w kategoriach młodzieżowych. Pozostała piątka to finaliści  MP w kategoriach kadetów lub młodzików sprzed roku lub dwóch lat. W czołowych zespołach przeważali chłopcy z rocznika 2000, suwalska drużyna oparta była na siatkarzach o rok młodszych. Tym większe  brawa dla trenerów  i zawodników za postawę, walkę i sportowy charakter jaki SUKSS zademonstrował w Bydgoszczy.