05.03.2018

EKOSPORT Białystok – RESO Akademia 0:3. Suwalskie piłkarki wygrywają i czekają na wzmocnienia

Szykująca się do rozgrywek rundy wiosennej drugoligowa RESO Akademia 2012 rozegrała w niedzielę w Białymstoku, przy 12-stopniowym mrozie, mecz sparingowy z tamtejszym trzecioligowym EKOSPORTem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem suwalczanek 3:0 (2:0).

Na początku gra była wyrównana. Jednak to przyjezdnym, po błędzie gospodyń w obronie, udało się zdobyć pierwszą bramkę. Jej autorką była kapitan Akademiczek,  Aleksandra Bieryło. Drugiego gola, po ewidentnej pomyłce bramkarki przeciwniczek, strzeliła Izabela Łada.

W drugiej połowie dominowały białostoczanki. Wielokrotnie atakowały bramkę Wiktorii Dziurdź, ale jej interwencje oraz grającej na środku obrony Joanny Ciruk zapobiegły utracie bramki. Trzeciego gola, w ostatnich minutach spotkania zdobyła Anna Stankiewicz.

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Żaneta Staszyńska, Joanna Ciruk, Ewa Pacewicz, Karolina Zabawska, Anna Stankiewicz, Izabela Łada, Natalia Ołów, Julia Smyk, Aleksandra Bieryło oraz Paulina Słowikowska, Monika Szymczyk, Marta Duzikowska (14- letnia piłkarka testowana podczas kontrolnego meczu).

Trener: Grzegorz Twarowski

Przed zawodniczkami RESO Akademia 2012 jeszcze jeden kontrolny turniej. Tym razem odbędzie się on w Suwałkach już w następny weekend. Więcej szczegółów wkrótce.

Suwalskie piłkarki drugoligowego zespołu RESO Akademia 2012 zachęcają do przystąpienia w ich szeregi. Jeżeli jesteś zainteresowana, zgłoś się pod numer 883 138 553. Zapewniają świetną atmosferę i profesjonalne treningi.  Nie zwlekaj, one czekają właśnie na Ciebie!