29.09.2019

GKS Bełchatów - Wigry Suwałki 3:0. Bolesna porażka i spadkowe miejsce w tabeli

U siebie bełchatowianie pokonali na początku sezonu po 3:0 Stomil Olsztyn i Radomiak Radom, a w 11. kolejce podobne lanie spuścili Biało-Niebieskim, którzy spadli na 16. lokatę.

Wigry jechały do Bełchatowa z myślą zdobycia trzech punktów, a straciły trzy gole, w tym dwa w najgorszych dla każdego zespołu momentach.

Pierwszą bramkę podopieczni Adama Fedoruka dostali "do szatni". W doliczonym czasie gry pierwszej połowy nasza defensywa się zagapiła i po zamieszaniu prowadzenie dał gospodarzom Bartosz Biel, były pomocnik Wigier.

Reakcja Adama Fedoruka była błyskawiczna, wzmocnil siłę ofensywną zespołu. Od początku drugiej połowy stopera Adriana Piekarskiego zastąpił skrzydłowy Cezary Sauczek, ale nim Biało-Niebiescy się rozpędzili, dostali drugi cios, i to po stałym fragmencie. Już w 52 minucie, po wyrzucie piłki z autu, piłka trafiła do niepilnowanego Mateusza Marca, który nie dał szans zaskoczonemu Dominikowi Kąkolewskiemu.

Belchatów się cofnąl i grał długie piłki do przodu, inicjatywa trafiła do Wigier, które nie potrafily jednak zagrozić bramce gospodarzy. Trochę ponad kwadrans przed końcem, po kontrze,  beniaminek I ligi podwyższył na 3:0, a gola strzałem z ostrego kąta znowu zdobył Mateusz Marzec.

Wigry pozostały z 12 punktami, zostały wyprzedzone przez GKS Bełchatów, Termalikę Nieciecza, Zagłębie Sosnowiec i Chojniczankę Chojnice. Lokują się na trzecim od końcu, spadkowym miejscu w tabeli.

Bialo-Niebiescy nie wygrali od pięciu kolejek, od 24 sierpnia. Okazję do przerwania tej serii Wigry będą miały w najbliższa sobotę, kiedy o godz. 17.00 podejmą Radomiaka Radom, wicelidera, dla którego ostatnie 2:0 ze Stalą Mielec było szóstym zwycięstwem z rzędu.

GKS Bełchatów - Wigry Suwałki 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Bartosz Biel 45, 2:0 - Mateusz Marzec 52, 3:0 - Mateusz Marzec 73

Żółte kartki: Czajkowski (GKS), Sołdecki (Wigry). Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 1420.

Bełchatów: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik,  Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek, Bartosz Biel (82 Dawid Kocyła), Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski, Mateusz Marzec (76 Dawid Flaszka), Wiktor Putin (79 Emile Thiakane), Maciej Mas.

Wigry: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Adrian Piekarski (46 Cezary Sauczek), Dawid Sołdecki, Adrian Karankiewicz, Konrad Matuszewski, Paweł Gierach (63 Oskar Furst), Joel Huertas, Łukasz Sosnowski (74 Michał Ozga), Robert Bartczak,  Kamil Sabiłło.

Pozostałe wyniki 11 kolejki:

7 września (piątek):

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 3:2 (2:0)
Bramki: Damian Chmiel 4, Kamil Ogorzały 44, Mariusz Gabrych 88 - Oliver Praznovsky 74, Michał Ilków-Gołąb 79

28 września (sobota):

Radomiak Radom - Stal Mielec 2:0

Bramki: Patryk Mikita 21, 64

GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 2:3 (1:0)

Bramki: Marcin Biernat 10, Łukasz Grzeszczyk 50 - Omran Haydary 87, 90 (k), Joao Criciuma 90

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

Bramka: Rafał Remisz 82

29 września (niedziela):

Warta Poznań - Miedź Legnica 2:1 (0:0)

Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (0:0)

Bramki: Piotr Wlazło 68, 90, Vladislavs Gutkovskis 77

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)

Bramki: Dawid Błanik 52 - Fabian Piasecki 32

Chojniczanka Chojnice - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (1:1)

Bramki: Tomasz Mikołajczak 15, Aghwan Papikjan 52, Emil Drozdowicz 87 - Damian Tront 3 (k)