14.05.2018

Gołdap. Triumf Rosjan, suwalczanin 4. w Biegu Zwycięstwa

W niedzielę w Gołdapi, w prawie 30-to stopniowym upale, 34 biegaczy z Polski, a wśród nich suwalczanin Tadeusz Walendykiewicz, i Obwodu Kalinigradzkiego (Rosja) rywalizowało na 10-cio kilometrowej trasie 42 Biegu Zwycięstwa.

Triumfował Aleksandr Rudnikov (Gusiew – Rosja), który pokonał dystans w czasie 00:32:41. Dwie  minuty i 16 sekund później linię mety minął drugi zawodnik Tomasz Kowalski z Olsztyna, a siedem sekund za nim na mecie zameldował się Dariusz Jurewicz z JW 4808 Gołdap.

Czwartemu na mecie Tadeuszowi Walendykiewiczowi z Tade-Auto Części Suwałki zmierzono czas 00:37:50.

Najszybsza z ośmiu pań, które ukończyły bieg, była Rosjanka Irina Mironova, która w klasyfikacji open zajęła 13. miejsce z czasem 00:43:12. Niespełna dwie  minuty straciła do  niej najszybsza z Polek, gołdapianka Emilia Wołyniec (19. w open).