21.11.2016

Halowa piłka. I kolejka RESO Suwałki Football League

Mecz UKS Rutka – Tartak Restauracja Kalinka - Rodzice i Trenerzy AP Wigry Suwałki zainaugurował rozgrywki Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Kibice, którzy zasiedli na trybunach hali OSiR obejrzeli dużo dobrej piłki, 20 strzelonych goli i przeżyli wielkie emocje.

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu zwycięstwo 2:0 odnieśli „Rodzice i Trenerzy”, ale mogą oni mówić, że los im sprzyjał, bowiem  dwukrotnie przed utratą gola ratowała ich poprzeczka. Obie ekipy swoją grą potwierdziły aspiracje do końcowego zwycięstwa w Lidze.

W drugim spotkaniu 14 Dywizjon zmierzył się z ekipą Euromaster Gniedziejko. „Na papierze” faworytem był 14 Dywizjon, ale parkiet zweryfikował oczekiwania „wojskowych”. Chociaż zaczęło się zgodnie z planem (zdecydowanie najpiękniejsza bramka kolejki Tomasza Bajki) to skończyło się na remisie. 14 Dywizjon zagrał nieskutecznie, a w końcówce grający w przewadze zawodnicy Euromaster (żółta kartka dla Tomasza Jarząbskiego) zdobyli bramkę dającą remis.

Kolejne spotkanie to potyczka debiutantów – Albatros Raczki ze zmienioną w porównaniu z poprzednim sezonem PEC Suwałki. Mieszanka rutyny z młodością, jaką prezentuje PEC nie sprostała drużynie z Raczek. Albatros zagrał dobrze taktycznie wykorzystując jednocześnie sytuacje bramkowe. PEC na pewno potrzebuje zgrania, bo potencjał w drużynie jest.

Czwarte spotkanie, które zapowiadało się niezwykle emocjonująco okazało się meczem do jednej bramki. Powracający do ligi Aquael został rozbity 0:6 przez Agrodealer, drużynę z aspiracjami do zwycięstwa w rozgrywkach. Po dwa gole zdobyli król strzelców poprzednich rozgrywek – Wojciech Mickiewicz oraz równie skuteczny Piotr Gwaj.

W piątym spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy Auto Wigry oraz Salag. Spotkanie rozstrzygnęło się już do przerwy. W pierwszych 12 minutach Salag zdobył cztery bramki i w drugiej połowie kontrolował przebieg spotkania.

Niezwykłe emocje towarzyszyły ostatniemu spotkaniu I kolejki. Zmierzyły się w nim kolejny debiutant – Polonia Futsal z Raczek oraz AR-TIR. Polonia objęła prowadzenie w pierwszej połowie i prowadziła do…. końcowej syreny. W ostatniej sekundzie meczu doszło jednak do nieprzepisowego zagrania w polu karnym Polonii drużyna AR-TIR otrzymała zasłużony rzut karny. Do piłki podszedł kapitan, Michał Tumialis i pewnym, silnym uderzeniem pokonał bardzo dobrze broniącego w tym spotkaniu Piotra Kareło. Kapitan AR-TIRu wytrzymując presję ratując  kolegom jeden punkt.

Wyniki 1. kolejki RESO Suwałki Football League:

UKS Rutka – Tartak Restauracja Kalinka – Rodzice i Trenerzy AP Wigry Suwałki 0:2

Gole: Makarewicz, G. Mokry

14 Dywizjon – Euromaster Gniedziejko 1:1

Gole: Bajko – A. Łejmel,

Żółta kartka: T. Jarząbski (14 Dywizjon)

Albatros Raczki – PEC Suwałki 2:1

Gole: Stojanowski, D. Miłun – T. Dziawer

Aquael – Agrodealer 0:6

Gole: Zaniewski, W. Mickiewicz 2, P. Gwaj 2, K. Tarlecki

Auto Wigry – Salag 1:4

Gole: W. Czereszewski – D. Żołobko, M. Przemielewski, P. Jaworowski, B. Gużewski

AR-TIR – Polonia Futsal 1:1

Gole: M. Tumialis (k) – D. Ostaszewski