27.11.2016

I liga. 9 goli w meczu Wigier – kiedy było coś takiego?

Po dramatycznym meczu 19. kolejki I ligi w Pruszkowie zakończonym zwycięstwem Wigier 5:4, zerknęliśmy do statystyk w poszukiwaniu największej liczby goli strzelanych w spotkaniach z udziałem suwalczan w rozgrywkach od III do I ligi. I co się okazuje?

Taka sama liczba goli jak w piątek w Pruszkowie padła w sezonie... 1971/72 w meczu z Lublinianką Lublin przegranym przez Wigry 2:7.

10 goli zanotowano w spotkaniach Wigry – Jagiellonia II Białystok 10:0 (1995/96) i Wigry – MKS Przasnysz 7:3 (1983/84)

11 – Bzura Chodaków – Wigry 8:3 (1956)

12 – Polonia Warszawa – Wigry 12:0 (1956)

x  x  x

W siedmiu meczach 19. kolejki padły 23 gole, z których aż 9. w spotkaniu Znicz – Wigry (4:5), sędziowie 36 razy sięgali po żółte i pięć razy po czerwone kartki.

Jesienne granie o I-ligowe punkty zakończy w środę zaległy mecz  z 17. kolejki:  Olimpia Grudziądz - Znicz Pruszków  (19:00).

Wyniki i pary 19. kolejki:

Piątek, 25.11.

Znicz Pruszków – Wigry Suwałki 4:5 (1:2)

Gole: Bartosz Jaroch 11, Maksymilian Banaszewskiego 29, Przemysław Kita 47, Adrian Paluchowski 86 - Damian Kądzior 16 i 22 (k), Kamil Adamek 31, Kamil Zapolnik 59, Maciej Wichtowski 90+4

Żółte kartki: Bartosz Jaroch, Przemysław Kita (x 2) – Kamil Zapolnik, Rafał Augustyniak (x 2)

Czerwone kartki (za 2 żółte): Przemysław Kita (82) -  Rafał Augustyniak (84)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bytovia Bytów   2:1 (0:1)

Gole: Szymon Lewicki 53, 84 - Kamil Wacławczyk 13

Żółte kartki: Łukasz Zakrzewski, Damian Chmiel – Marek Opałacz, Martin Cseh, Lukáš Bielák

Wisła Puławy - Olimpia Grudziądz  0:1 (0:0)

Gol: Mateusz Pielach 77 (samobój)

Żółte kartki: Damian Michalik, Karol Angielski, Adam Banasiak, Adrian Bielawski

Sobota, 26.11.

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice   1:1 (1:1)

Gole: Tsubasa Nishi 33 - Tomasz Mikołajczak 16

Żółte kartki: Grzegorz Lech (x 2), Wiktor Biedrzycki (x 2) – Michał Markowski, Łukasz Kosakiewicz (x 2) , Tomasz Mikołajczak, Piotr Kieruzel.
Czerwone kartki (za 2. żółte): Grzegorz Lech (76. minuta), Wiktor Biedrzycki (85. minuta) - Łukasz Kosakiewicz (58. minuta)

GKS Katowice - Chrobry Głogów  2:1 (0:0)

Gole: Damian Garbacik 61, Tomasz Foszmańczyk 84 (k) - Michał Ilków-Gołąb 75

Żółte kartki: Alan Czerwiński – Kamil Szubertowski, Seweryn Michalski

Niedziela, 27.11.

Stal Mielec - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)

Gole: Szymon Sobczak 8 - Maciej Ambrosiewicz 58, Igor Angulo 89

Żółte kartki: Adrian Liberacki, Jakub Żubrowski – Rafał Kurzawa, Szymon Matuszek, Łukasz Wolsztyński

Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec  0:2 (0:1)

Poz. 15 - baraże z trzecim zespołem z II ligi

UWAGA: Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych (odjęte po meczu 1. kolejki Stomil – Chrobry 3:0).

Czołówka snajperów:

8 goli - Kamil Adamek (Wigry Suwałki), Karol Angielski (Olimpia Grudziądz), Igor Angulo (Górnik Zabrze), Petteri Forsell (Miedź Legnica), Damian Kądzior (Wigry Suwałki), Sylwester Patejuk (Wisła Puławy),

6 goli - Jakub Biskup (Chojniczanka Chojnice), Marcin Kaczmarek (Olimpia Grudziądz), Tomasz Podgórski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Martin Pribula (Zagłębie Sosnowiec)

5 goli - Sebastian Dudek (Zagłębie Sosnowiec), Tomasz Foszmańczyk (GKS Katowice), Grzegorz Goncerz (GKS Katowice), Rafał Kujawa (Stomil Olsztyn), Mateusz Machaj (Chrobry Głogów), Rafał Niziołek (MKS Kluczbork), Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków), Andrzej Rybski (Chojniczanka Chojnice), Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Wróbel (Bytovia Bytów), Kamil Zapolnik (Wigry Suwałki), Paweł Zawistowski (Chojniczanka Chojnice),