23.04.2017

III liga kobiet. Złe dobrego RESO Akademii 2012 początki [zdjęcia]

W drugim meczu rundy rewanżowej drugie zwycięstwo odniosły piłkarki RESO Akademia 2012 Suwałki. W niedzielę podopieczne Karola Piaścika i Grzegorza Twarowskiego pewnie pokonały 4:2 Włókniarza Białystok.

- Zaczęliśmy ten mecz źle, bo od straty gola już w 11 minucie, ale skończyliśmy dobrze, bo wygraliśmy 4|:2 i umocniliśmy się na drugim miejscu w tabeli – podsumowuje spotkanie Karol Piaścik, trener ERESO Akademii 2012. – Dziewczyny z obu drużyn pokazały charakter, wolę walki dzięki czemu kibice obejrzeli fajne widowisko i aż sześć goli. O naszym zwycięstwie zadecydowały ambicja i większa skuteczność pod bramką rywali. Teraz czekamy na lidera – Tura Bielsk Podlaski, z którym zagramy u siebie 30 kwietnia o godzinie 16:00. Już dzisiaj na ten mecz zapraszam kibiców.

Mecz zaczął się źle dla suwalczanek, które już w 11 minucie objęły prowadzenie po strzale Julii Lasoty zza pola karnego. Na wyrównanie czekaliśmy tylko 60 sekund, a kapitalnego gola uderzeniem z ponad 20 m w lewe okienko zdobyła Zuzanna Skrodzka. W pierwszej połowie oba zespoły miały jeszcze bramkowe sytuacje, ale tylko Dominice Korejwo strzałem z 16 metrów udało się pokonać bramkarkę rywalek i na przerwę suwalczanki schodziły prowadząc 2:1.

Po zmianie stron kolejne dwa gole strzeliły gospodynie. Na 3:1 po akcji lewą stroną podwyższyła Izabela Łada, a na 4:1 ponownie Dominika Korejwo. Rywalki jednak nie spasowały i kilka minut później po strzale Julii Kowrach po raz drugi piłkę z bramki wyciągała Wiktoria Dziurdź. Obie drużyny do końca walczyły o zmianę wyniku, ale kolejne gole już nie padły.

RESO Akademia 2012 Suwałki - Włókniarz Białystok  4:2 (2:1)

Gole: 0:1 – Lasota 11 min., 1:1 – Skrodzka 12 min., 2:1 – Korejwo 35 min., 3:1 – Łada 50 min. , 4:1 – Korejwo 62 min., 4:2 -  Kowrach 76 min.

Żółta kartka: Sokołowska (Włókniarz)

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź (76. Anna Waraksa) – Aleksandra Bieryło – Ewa Pacewicz, Dominika Waśniewska, Paulina Słowikowska, Laura Frąckiewicz, Żaneta Staszyńska, Anna Stankiewicz, Dominika Korejwo, Zuzanna Skrodzka, Karolina Zabawska (76. Julia Smyk), Izabela Łada

Włókniarz: Olga Fiedorowicz – Dominika Szaciłowska, Aleksandra Sokołowska, Emilia Niedźwiecka (45. Kinga Dubrawska), Martyna Rutkowska, Weronika Doszidko (41. Julia Kowrach), Julia Lasota, Karolina Szostko, 7. Zuzanna Piekarska (65. Paulina Czapkowska), Gabriela Kędzia

Tur MOSiR Bielsk Podlaski - Ekosport Białystok 3:2