15.04.2018

IV liga. Kłopoty liderów

W tej kolejce z czołowej piątki wygrały tylko Wigry II Suwałki i Ruch Wysokie Mazowieckie. Punkty, po remisach straciły Wissa Szczuczyn i Warmia Grajewo. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, ze rywalami Wissy i Ruchu były zespoły z dolnej części ligowej drabinki

Wigry II Suwałki – MKS Mielnik  1 : 0 (0:0)

Gol: Kacper Cimochowski   78

Wigry:  Sztukowski – Legenzow, Rojek (65. Petelski), Żybura, Szczerbowski, Rusiak, Cimochowski, Jankowski (65. Kubas), Ołów (77.Wielgat), Rytelewski

- W piątek mówiłem, że nie ważne ile, ale ten mecz chcemy i zrobimy wszystko żeby wygrać. Niech będzie nawet tylko 1:0, aby dla nas ... I tak się stało, wygraliśmy 1:0 i jest to nasza pierwsza wygrana w rundzie rewanżowej. Nie był to łatwy mecz, a o naszej wygranej zadecydowały wola walki i sportowy charakter, te punkty wybiegaliśmy, wyrwaliśmy z murawy. Wierzę, że teraz będzie już szło nam lepiej – po meczu z MKS Mielnik mówił Kamil Lauryn, trener Wigier II.

Magnat Juchnowiec Kościelny – Sparta Augustów  2 : 2  (1:1)

Gole: gospodarze 16 i 63 minuta – Krupiński 3 i 53

Sparta: Putra – Ziarko, Harasim, Sakowicz (46. Grajewski), Knoch, Warakomski, Zaniewski, Kopiczko, Krupiński, Mickiewicz, Wilczewski

Patrząc tylko na przebieg meczu to remis pozostawia w nas lekki niedosyt – spotkanie podsumowuje Karol Salik, trener Sparty. – W końcówce mieliśmy kilka bramkowych sytuacji, ale niestety na mieliśmy się skończyło. Trzeba jednak wziąć pod uwagę naszą trudną sytuację kadrową. Do Magnata pojechaliśmy bez trzech zawodników z podstawowego składu, z dwoma juniorami na ławkę, a na rozgrzewce wypadł jeszcze Kamil Grzesiukiewicz i musiał go zastąpić mój asystent Rafał Harasim. Jakby tego pecha było za mało, to w pierwszej połowie kontuzji kolana doznał Sakowicz i w przerwie zmienił go Grajewski. Musimy się pozbierać, bo w sobotę podejmujemy wicelidera Wissę Szczuczyn, która w ten weekend nieoczekiwanie tylko zremisowała u siebie z Orłem Kolno. Łatwo nie będzie, ale grać trzeba.