26.05.2019

IV liga. Nastolatkowie z Wigier II nie dali rady Wissie, wygrana Sparty Augustów [zdjęcia]

Rezerwy Wigier wyszły na mecz z Wissą Szczuczyn juniorskim składem, przegrały 1:5 i straciły na jej rzecz trzecie miejsce w tabeli. Sparta Augustów wygrała 4:0 z MOSP-em w Białymstoku.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki druzyny Mariusza Cieślukowskiego wynosiła 17,5 roku! W przerwie doszło aż do 5 zmian w drużynie biało-niebieskich, ze względu na zachowanie przepisów, które pozwoliły zagrać tym zawodnikom dzień później w  spotkaniu ligi juniora starszego.

W pierwszych minutach meczu można było zauważyć nawet minimalną przewagę drugiego zespołu złożonego z juniorów suwalskiego klubu, lecz trwało to tylko do zdobycia pierwszej bramki dającej prowadzenie. Po kontrze, piłkę w polu karnym rywala przełożył na lewa nogę Radosław Ołów i plasowanym uderzeniem pokonał bramkarza Wissy. Jednak to było praktycznie wszystko, na co było stać gospodarzy w tym spotkaniu i przez resztę meczu dominowali przyjezdni ze Szczuczyna.

W pierwszej połowie  napastnicy Wissy nie wykorzystali ogromu sytuacji, Wigry ratował m.in. golkiper Krzysztof Sztukowski w bramce czy Artur Sawicki oraz Jakub Staszkiewicz, wybijający piłkę z linii bramkowej. W 36 minucie podyktowany został rzut karny dla gości, który chwilę później został zamieniony na gola.

Na przerwę drużyny schodziły przy remisowym wyniku. Zawodnicy ze Szczuczyna celowniki wyregulowali dopiero w drugiej części meczu Uwydatniła ona różnice w przygotowaniu motorycznym obu zespołów tym bardziej, że dla czterech  suwalczan był to debiut w kadrze czwartoligowej drużyny.

Pozytywnie zaskoczył właśnie jeden z debiutantów, Miłosz Andruczyk, który rozegrał naprawdę przyzwoitą połowę. Jednak goście skrzętnie wykorzystali błędy suwalskich juniorów, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5, choć mogło nawet wynikiem dwucyfrowym, gdyby skuteczność Wissy stała na wyższym poziomie.

Kubeł zimnej wody został wylany na głowy juniorów Wigier, lecz było to bardzo cenne doświadczenie, gdyż spotkanie pokazało, ile jeszcze pracy przed młodymi zawodnikami.

Maciej Kulbacki

Wigry II Suwałki 1:5 (1:1) Wissa Szczuczyn

Bramki: 1:0 - Radosław Ołów 10, 1:1 - Bartosz Szaraniec 36-karny, 1:2 - Wojciech Łapiński 51, 1:3 - Adrian Mleczek 62, 1:4 - Marcin Waszkiewicz 73, 1:5 -  Przemysław Marcinkiewicz 80

Wigry II: Krzysztof Sztukowski - Łukasz Karłowicz, Adam Czaplicki (46 Norbert Śliwiński), Artur Sawicki, Jakub Staszkiewicz (46 Daniel Mindziukiewicz), Wojciech Milewski (46 Miłosz Andruczyk), Jakub Świątek, Wojciech Łada (46 Patryk Bogdanowicz), Łukasz Racis, Sebastian Zackiewicz (46 Kacper Grabowski), Radosław Ołów

MOSP Białystok - Sparta Augustów 0 : 4 (0:3)

Gole: Adrian Harasim 8, Kacper Sałata 14, Konrad Kopiczko 16, Maciej Wielgat 90+1

Sparta: Patryk Moldenhower – Kacper Sałata (80. Kacper Jasiński), Adrian Harasimowicz, Dominik Ziarko, Piotr Chabasiński, Paweł Zaniewski, Maciej Wielgat, Paweł Sakowicz, Paweł Krupiński (88. Marcin Kłoczko), Konrad Kopiczko.

Hetman Białystok - Cresovia Siemiatycze 2 : 0

KS Michałowo - Biebrza Goniądz 2 : 4

KS Wasilków - KS Śniadowo 9 : 0

Promień Mońki - Sparta 1951 Szepietowo 3 : 2