14.04.2019

IV liga. Remis Wigier II w pierwszoligowym składzie, porażka Sparty Augustów [zdjęcia]

Niestety, rezerwy Wigier, mimo faktu, że całą pierwszą „11” stanowili piłkarze z pierwszego zespołu, zainkasowali tylko 1 punkt w starciu z liderem z Wasilkowa.

Biało-niebiescy prowadzili od 20 minuty po świetnym uderzeniu z dystansu Daniela Smugi, wypożyczonego z Górnika Zabrze. Jednak z upływem minut to przyjezdni z Wasilkowa przejmowali inicjatywę. W kilku sytuacjach dobrze zachował się bramkarz Dominik Kąkolewski, jednak było to za mało, by dowieźć do końca wygraną z liderem.

W ostatniej akcji spotkania rywale posłali długa piłkę do dobrze ustawionego napastnika, a ten silnym strzałem przy krótszym słupku wykorzystał idealną sytuację. Sędzia po tej bramce zakończył zawody i drużyna trenera Mariusza Cieślukowskiego nie mała nawet szansy wrócić na prowadzenie.

Za tydzień Wigry II Suwałki pauzują w rozgrywkach, lecz emocji w weekend nie zabraknie. W sobotę,  20 kwietnia o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Suwałkach w Wielkanocnym Meczu Charytatywnym zmierzą się I LO z II LO.Zapraszamy serdecznie!

Maciej Kulbacki

Wigry II Suwałki - KS Wasilków 1:1 (1:0)

Bramki: Daniel Smuga 20, 1:1 - 90 min.

Wigry II: Dominik Kąkolewski - Wojciech Kuriata, Adrian Jurkowski(C), Adrian Piekarski (46 Jakub Staszkiewicz), Jonatan Straus (46 Sebastian Zackiewicz), Jakub Świątek, Łukasz Sosnowski, Ivan Albert, Bartosz Olszewski, Daniel Smuga (46 Sebastian Bergier), Paweł Olszewski (46 Radosław Ołów).

Wissa Szczuczyn - Sparta Augustów 2 : 1 (0:0)

Gole: Wojciech Mickiewicz 51 (samobójczy), Marcin Waszkiewicz 54 – Kacper Sałata 70

Sparta: Patryk Moldenhower – Mateusz Knoch, Adrian Harasimowicz (49. Konrad Kopiczko), Adrian Ziarko, Piotr Chabasiński (69. Kacper Sałata), Paweł Zaniewski, Maciej Wielgat (84. Kacper Jasiński), Paweł Sakowicz, Mateusz Niedźwiecki (26. Wojciech Mickiewicz), Paweł Krupiński, Łukasz Sobolewski (80. Dominik Ziarko)