28.04.2019

IV liga: Remis Wigier II, wysoka porażka Sparty

W meczach 24 kolejki IV ligi rezerwy suwalskich Wigier zremisowały w Michalowie 1:1, a Sparta Augustów wysoko, bo aż 0:4 przegrała w Grajewie z liderem Warmią. Niestety, oba piłkarskie portale (90minut.pl i laczynaspilak.pl) nie podały wyników aż trzech innych sobotnich spotkań.

KS Michałowo - Wigry II Suwałki  1 : 1 (0:1)

Gole: dla gospodarzy 75 min. - Artur Sawicki 33

Wigry II: Krzysztof Sztukowski - Sebastian Zackiewicz (46' Adam Czaplicki), Krystian Dubiński (46'Dawid Dubiński), Wojciech Kuriata, Wojciech Łada, Łukasz Sosnowski, Jakub Świątek, Wojciech Milewski (46' Norbert Śliwiński), Artur Sawicki (46' Patryk Ołów), Sebastian Bergier, Ivan Albert

Podział punktów w spotkaniu 24. kolejki IV Ligi Podlaskiej pomiędzy Klubem Sportowym Michałowo, a rezerwami Wigier. Tym razem suwalska drużyna udała się w dość młodzieżowym zestawieniu, korzystając z pomocy tylko 6 zawodników z pierwszego zespołu. Właśnie to dwóch z nich pomogło w uniknięciu porażki z zespołem plasującym się na trzecim miejscu w tabeli. Był to golkiper Krzysztof Sztukowski oraz sprowadzony zimą z Olimpicu Xativa Ivan Albert, który kolejny raz udowodnił, że zasługuje na szansę gry w meczach decydujących o utrzymaniu pierwszej drużyny Wigier. Pierwsza część gry bezapelacyjnie należała do biało-niebieskich, lecz swoją przewagę udokumentowali tylko jedną bramką. W 33. minucie spotkania sytuację sam na sam bramkarzem wykorzystał Artur Sawicki, który eksperymentalnie wystąpił na lewym skrzydle. Bliski trafienia był też Sebastian Bergier, jednak jego strzał zatrzymał się na słupku. Tymczasem druga połowa miała zupełnie inny wydźwięk. Do odrabiania strat ruszyli gospodarze, jednakże dzięki świetnej postawie wychowanka klubu w bramce skończyło się tylko na doprowadzeniu do remisu. Rezerwy Wigier pozostają na 4. miejscu w tabeli, a już w najbliższą środę o godzinie 16:00 podejmą na własnym boisku Hetmana Białystok.

Warmia Grajewo - Sparta Augustów  4 : 0 (3:0)

Gole: Marcin Mikucki 31, Przemysław Zarzecki 33, Paweł Sypytkowski 45+1, Mateusz Cybulski 52)

Sparta: Wróblewski (75.Moldenhower) - Kopiczko, A. Ziarko (68. D.Ziarko), Sakowicz, Niedźwiecki, Sałata (73.Jasiński), Chabasiński, Harasimowicz, Zaniewski, Mickiewicz, Sobolewski