20.05.2018

IV liga. Wigry II Suwałki zremisowały 2:2 w Kolnie, Sparta Augustów przegrała 1:2 z KS Michałowo

Czwartoligowcy rozegrali 24. kolejkę spotkań, która nie zmieniła sytuacji drużyn z naszego regionu. Wigry II nadal zajmują 6., a Sparta - 9. miejsce w tabeli.

Wyjazdowe spotkanie z Orlem Kolno rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych Kamila Lauryna. Objęli prowadzenie już w 7 minucie, po strzale Macieja Radaszkiewicza.

Gospodarze w pierwszej połowie zdobywali tylko żółte kartki, ale po zmianie stron zabrali się do odrabiania strat i omal nie wygrali. Po godzinie gry na 1:1 wyrównał Ireneusz Piwko, a dwie minuty przed końcem Orzeł prowadził 2:1 po uderzeniu Marcina Nerko.

W 90 minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Maciej Radaszkiewicz i zacięty mecz, w którym w doliczonym czasie czerwoną kartką ukarany został Łukasz Sadowski z Orła, zakończyl się remisem.

Orzeł Kolno - Wigry Suwałki 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Maciej Radaszkiewicz 7, 1:1 - Ireneusz Piwko 60, 2:1 - Marcin Nerko 88, 2:2 - Maciej Radaszkiewicz 90.

Żółte kartki: Pawel Ossewski, Ireneusz Piwko, Wiktor Ziarno, Grzegorz Sielawa (Orzeł), Konrad Petelski, Wojciech Bil (Wigry II). Czerwona kartka: Łukasz Sadowski (Orzeł, 90+2)

Wigry II: Krzysztof Sztukowski - Wojciech Bil, Adrian Piekarski, Konrad Petelski (62 Kacper Cimochowski), Tomasz Stasiński, Tomasz Rytelewski, Igor Legenzow, Przemysław Żukowski, Michał Kubas (62 Radosław Ołów),  Filip Rusiak, Maciej Radaszkiewicz.

Koszmarnie za to zaczęli mecz przed własną publicznością zawodnicy Sparty. Oba gole stracili w 12 i 15 minucie. Augustowski zespół kontaktową bramkę zdobył dopiero w 89 minucie po trafieniu Wojciecha Mickiewicza i na wyrównanie zabrakło już czasu.

Sparta Augustów - KS Michałowo 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 - Łukasz Roszkowski 12, 0:2 - Paweł Wołczyński 15, 1:2 - Wojciech Mickiewicz 89.

Żółte kartki: Łukasz Sobolewski, Paweł Krupiński (Sparta), Przemysław Koźlik (Michałowo).

Sparta: Marcin Putra - Adrian Ziarko, Mateusz Niedźwiedzki, Dawid Dorochowicz (46 Filip Szyłak), Paweł Krupiński , Łukasz Sobolewski, Dominik Ziarko, Kamil Haraburda, Paweł Zaniewski (60 Rafał Grajewski) ,Wojciech Mickiewicz, Rafał Harasim (46 Patryk Wysocki)