14.05.2019

IV liga. Z czołowej trójki wygrały tylko Wigry II Suwałki, porażka Sparty Augustów [zdjęcia]

Kilka niespodzianek padło podczas 26. kolejki rozgrywek. Nie zawiodły tylko rezerwy Wigier, które pokonały 4:1 trzecią od końca Cresovię Siemiatycze. Sparta Augustów uległa 0:2 swojej imienniczce w Szepietowie.

Lider z Wasilkowa na własnym boisku przegrał 1:2 z Biebrzą Goniadz. MOSP Białystok, remisując, urwał zaś punkty drugiej w tabeli Warmi Grajewo.

Trzecią lokatę zajmują rezerwy Wigier. Zawodnicy trenera Mariusza Cieślukowskiego, wśród których znalazło się aż siedmiu pierwszoligowców, bez większych problemów zwyciężyli Cresovię. Warto wspomnieć, że w bramce gospodarzy, z opaską kapitana za poświęcenie, stanął grający do tej pory w ataku Sebastian Zackiewicz. Ostatni raz między słupkami wystąpił on trzy lata temu. a mimo wszystko w tym spotkaniu pokazał się z bardzo dobrej strony.

Strzelaninę rozpoczął już w 6. minucie hiszpański pomocnik Ivan Albert, pokonując bramkarza gości pięknym uderzeniem z woleja. Dalsza część pierwszej połowy dalej przebiegała pod dyktando Wigier II, jednak do szatni gospodarze schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

W przerwie doszło do jednej zmiany w drużynie biało-niebieskich. Na murawie pojawił się Artur Sawicki, a opuścił ją Łukasz Racis. Chociaż początek drugiej części gry tego nie zwiastował, to w 54. minucie po dograniu z rzutu rożnego goście doprowadzili do wyrównania.

Na szczęście w dalszej fazie meczu doszło do niesamowitych "7 minut" Sebastiana Bergiera (na górnym zdjęciu). W tym czasie napastnik wypożyczony ze Śląska Wrocław swoje trzy strzały zamienił na hat-tricka. Wigry II ciągle przeważały, lecz wynik do ostatniego gwizdka sędziego już się nie zmienił. Ciekawostką z tego spotkania jest też fakt, że najmłodszym zawodnikiem na boisku był Jakub Świątek(ur. 2003), a najstarszym bramkarz Cresovii, który pojawił się na boisku pod koniec regulaminowego czasu gry, starszy od naszego zawodnika o 46 lata Mirosław Bołbotowski (ur.1957!)

W następnej kolejce Wigry II podejmą będącą ostatnio w dobrej formie Biebrzę Goniądz, pogromczynię lidera. Podopieczni trenera Bartłomieja Koniecki plasują się na 11. pozycji w tabeli, jednak wygrana z Wasilkowem, 7 punktów w ostatnich trzech meczach pokazuje, że nie można ich w żadnym wypadku lekceważyć.

Maciej Kulbacki

Wigry II Suwałki 4:1 (1:0) Cresovia Siemiatycze

Bramki: 1:0 Ivan Albert Tomos 6,1:1 – 54, 2:1 Sebastian Bergier 63, 3:1 Sebastian Bergier 66, 4:1 Sebastian Bergier 70.

Wigry II: Sebastian Zackiewicz- Bartosz Olszewski, Adrian Jurkowski, Wojciech Kuriata( 66 Radosław Ołów), Jonatan Straus, Ivan Albert Tormos, Wojciech Łada, Jakub Świątek, Łukasz Racis (45 Artur Sawicki), Sebastian Bergier, Daniel Smuga

Sparta 1951 Szepietowo – Sparta Augustów 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 – Rogowski (15), 2:0 – Wiśniewski (67).