13.03.2017

Jubileuszowe złoto dla Bersekers MMA TEAM Suwałki [zdjęcia]

Jubileuszowy, bo już 30 złoty medal w krótkiej, trwającej zaledwie półtora roku historii Bersekers MMA TEAM SUWAŁKI, na VI Pucharze Żołnierzy Wyklętych ALMMA 127 w Sochaczewie wywalczył Michał Jabłoński. W Sochaczewie suwalski klub reprezentowało 5 zawodników, z których trzej wrócili z medalami.

Złoty w kat. do 61 kg, w debiucie wywalczył Michał Jabłoński, który finałową walkę zakończył po 20 sekundach duszeniem zza pleców.
Złoto zdobył także walczący w tym turnieju trener Miłosz Staśkiewicz. Jego walka w brazylijskim jiu jitsu w kategorii zaawansowani - 84 kg była najdłuższą w liczącej już 127 edycji, historii turnieju. Pojedynek trwał prawie 20 min., a organizatorzy złote medale przyznali obu zawodnikom.

Medal brązowy w w kategorii JUNIOR do 77 kg zdobył Mateusz Wasilewski, który  wygrywał dwie walki przed czasem (przez dzwignię na łokieć oraz duszenie trójkątne nogami).

Miejsca na podium zabrakło dla Arkadiusza Prostko i Karola Mikielskiego, którzy swoje walki przegrali nieznacznie po dogrywkach.
W Bersekers MMA Team Suwałki trenuje ok. 40 zawodników, od roku klub bierze udział w zawodach.

Chcących poznać specyfikę tej dyscypliny sportu zapraszamy na treningi, które odbywają się codziennie w salach na Ogińskiego 5 c i Szkolnej 8.