16.01.2017

Karate. Dwie kwalifikacje suwalczan na ME Juniorów [zdjęcia]

Na rozegranym w Końskich Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów, których gospodarzem w kwietniu będzie Dania, bezpośrednie kwalifikacje wywalczyło dwoje zawodników Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, a troje znalazło się na liście rezerwowych.

Z pierwszego w 2017 roku startu suwalczanie przywieźli pięć medali. W zawodach wystartowało 102 zawodników z 24 klubów, w tym czworo suwalczan. Kwalifikacje na ME zdobywali finaliści, a na listę rezerwową wpisywano zawodników, którzy wywalczyli trzecie lokaty.

Jedyny reprezentant SKKK w kat. seniorów Mateusz Muczyński zajął III miejsce w kategorii do 65 kg i jest zawodnikiem rezerwowym na ME.

W juniorach najlepiej z suwalczan zaprezentował się Krzysztof Alicki, który wygrał kategorię do 60 kg i zakwalifikował się do startu z pierwszego miejsca.

Z drugiego miejsca w kata juniorek na ME zakwalifikowała się Aleksandra Mozerys, która dodatkowo wywalczyła trzecie miejsce w kumite do 60 kg i jest zawodniczką rezerwową. Aleksandra Górska także wywalczyła trzecie miejsce w kumite +65 kg i jest w rezerwie tej kategorii.

Zdobyte medale dały suwalskim juniorom III miejsce drużynowo.