25.09.2017

Karate. Medale i kwalifikacje na ME suwalczan [zdjęcia]

Z udziałem 110 zawodników z 26 klubów, w tym ośmiorga (3 młodzieżowców i 5 kadetów) z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin w Rzeszowie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców. Sędzią głównym zawodów był suwalczanin Shihan Marek Krejpcio.

Nasi zawodnicy, na tle rywali z innych klubów, wypadli bardzo dobrze, bowiem zdobyli łącznie 9 medali i jednocześnie 9 kwalifikacji do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 11 listopada w Kielcach.

- Piotr Barwicki: II miejsce do 50 kg.

Dodatkowo Daniel Biłbak otrzymał prestiżowy tytuł dla najlepszego zawodnika w kat. młodzieżowców.

Nasza ósma zawodniczka - Aleksandra Biłbak, wgrała swój pierwszy pojedynek, ale przegrała drugą walkę i nie zakwalifikowała się do strefy medalowej i na ME.

Teraz przed suwalskimi karatekami trudny okres przygotowań do startu w Mistrzostwach Europy. To, że w tym roku Polska jest gospodarzem, powinno dodatkowo zmobilizować zawodników do treningów, czego efektem, miejmy nadzieję, będą medale.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i sponsora klubowego Reso Europa Service.