13.02.2017

Karate. Trzy medale suwalczan w Rzeszowie [zdjęcia]

Z udziałem ponad 500 zawodników z 11 państw, w tym aktualnych medalistów Mistrzostw Europy oraz pięciorga zawodników Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin w Rzeszowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Karate Carpathia Cup. Sędzia głównym imprezy był suwalczanin shihan Marek Krejpcio.

Suwałki reprezentowali: Aleksandra Górska, Aleksandra Mozerys, Damian i Daniel Biłbak oraz Krzysztof Alicki. Bez medalu tym razem wrócił Daniel Biłbak, który przegrał swój pierwszy pojedynek z wicemistrzem Europy Seniorów z Ukrainy, późniejszym zwycięzcą zawodów. Swoją pierwszą walkę, z zawodniczką z Litwy, przegrała także Aleksandra Mozerys.

Damian Biłbak wygrał pierwszą walkę z Węgrem, w drugim pojedynku spotkał się z Mistrzem Europy Młodzieżowców ze Szwajcarii i przegrał kończąc turniej na trzecim miejsce w kategorii seniorów do 65 kg.

Drugi brązowy medal zdobyła Aleksandra Górska w kategorii + 65 kg juniorek. W pierwszym pojedynku wygrała z Węgierką, w drugim uległa po dwóch dogrywkach zawodniczce z Litwy.

Trzeci medal brązowy zdobył Krzysztof Alicki w kategorii juniorów do 60 kg. Po wygranej pierwszej walce przegrał w drugim pojedynku z zawodnikiem ze Słowacji.