14.11.2016

Karate. Złoto i brąz suwalczan na Młodzieżowych MP [zdjęcia]

Ze Szczecinka, gdzie odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin z dwoma medalami złotym Damiana Biłbaka i brązowym Michała Karpowicza wrócili zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

W zawodach wystartowało 122 zawodników z 35 klubów, a wśród nich trzej suwalczanie.  Damian Biłbak w debiucie  w tej kategorii wiekowej (18-21 lat) wygrał wszystkie pojedynki i został Mistrzem Polski w kategorii kumite do 65 kg.

Na najniższym stopniu podium, po raz drugi z rzędu, zdobywając brązowy medal w kata stanął Michał Karpowicz,

Bez medalu wrócił do Suwałk Daniel Biłbak, ale na jego drodze na podium stanęli rywale i ... skutki kontuzji odniesionej w czasie jubileuszowej gali w Suwałkach. Za dwa tygodnie Daniel będzie reprezentował Polskę startuje na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Bułgarii i ten strat jest najważniejszy.

Damian i Daniel wystartowali w kata, w którym Damian zajął czwarte (za Michałem Karpowiczem), a Daniel szóste miejsce.

Za dwa tygodnie (25-26.11.) sześcioro podopiecznych Marka Krejpcio wystartuje w Sofii  na Mistrzostwach Europy Kadetów i Młodzieżowców. W stolicy Bułgarii Polskę i SKKK reprezentować będą kadetki: Aleksandra Górska, Aleksandra Rybacka i Aleksandra Mozerys oraz młodzieżowcy: Daniel Biłbak, Sebastian Biłbak i Michał Karpowicz.