20.02.2017

Kick-boxing.Tuzin medali Panzera w Wilnie

Z 12. medalami z Wilna wróciła do domu 12-osobowa ekipa Panzer Suwałki i Panzer Sejny. Seniorzy zdobyli 3 medale złote, dwa złote i trzy srebrne juniorzy, a dwa brązowe dorzucili juniorzy młodsi.

W rywalizacji seniorów (19-40 lat) Adam Dubin, w kat. 94 kg, pokonał na punkty Kostasa Jabłońskiego z klubu Wilkas (brat Łukasza Jabłońskiego, który wygrał z naszym zawodnikiem na Gali Pałuska Kickboxing Night 3 w Suwałkach – fot. z tej walki), Dominik Szczodruch zdobył tytuł najlepszego zawodnika w kategorii seniorów oraz złoty medal w kat. 79 kg, a trener Łukasz Szczodruch obronił złoto w kat. 84 kg! Ponadto srebro kat. 84 kg zdobył Adrian Paszkowski, a brąz w kat 74 kg  Patryk Ludorf.

Juniorzy (16-19 lat) zdobyli 5 medali:

złoto (x 2) - Paweł Grzebieniowski w kat. 50 kg oraz 57 kg,
srebro: Wiktor Makowski 89kg, Iza Wołos 65kg , Gabriela Jodzis 60kg.

Juniorzy młodsi (13-15 lat) przywieźli dwa brązowe krążki: Ola Kryszewska kat.  + 60kg w półfinale przegrała z kadrowiczką Łotwy, a Mateusz Misiewicz w kat 63 kg w 1/2 musiał uznać wyższość zawodnika z Litwy.

Bez medalu wrócił Olgierd Bobkowski, który zadebiutował w międzynarodowej imprezie, ale dał z siebie wszystko, pokazał,  że ma charakter wojownika i na kolejnym turnieju powinien włączyć się do walki o miejsce na najwyższym stopniu podium.

W turnieju udział wzięło około 150 zawodników z Litwy, Rosji, Białorusi, Polski i Łotwy. Poziom był bardzo wysoki gdyż są to jedyne kraje, które mogą konkurować z Tajlandią. Trenerami Panzera są bracia Dominik i Łukasz Szczodruch w Suwałkach oraz Rafał Kamiński w Sejnach.