27.03.2018

Kickboxing. Panzer Suwałki i Panzer Sejny z tytułami i medalami otwartych mistrzostw Litwy

W miniony weekend 22-osobowa reprezentacja klubów Panzer Suwałki i Panzer Sejny wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Litwy w Kickboxingu, które odbyły się w Wisaginie. W zawodach wzięło udział 224 zawodników z 43 klubów z 8 państw.

Znakomicie spisała się reprezentacja klubu Panzer Suwałki.

Adam Dubin w formule K1, pokonując w znakomitym stylu o 6 kg cięższego przeciwnika z MKS Wicher Kobyłka Sebastiana Jabłeckiego, zdobył złoty medal. Adam, oprócz złota w K1, wywalczył również srebrny medal w kick-light. Ze względu na to, że finały odbywały się niemal w tym samym czasie, musiał skupić się na na K1.

Arkadiusz Rudziewicz po ciężkich sobotnich eliminacjach pokonał Mariusa Bagdonasa z klubu Pantera.

W swoim debiucie Mateusz Pietruszewski wywalczył srebrny medal w kat. -69 kg, w niedzielnym finale ulegając nieznacznie Nojusowi Gasiunasowi 1:2. Mateusz w sobotę wywalczył również medal brązowy w kat. do 63 kg.

Kolejny debiutant, Marcel Ostrokołowicz zdobył w swoim debiucie srebrny medal  w kat. - 42 kg , bardzo dobrze walcząc z  Romansem Glusnovsem z najlepszego łotewskiego klubu – Sedna.

Dominik Szczodruch, po wygranych sobotnich eliminacjach, w niedzielnym finale uległ nieznacznie Martynasowi Grenda z Wilna i  również zdobył srebrny medal.

Sandra Karłowicz zdobyła  brąz. W ciężkim półfinale uległa Zuzannie Kalbarczyk z Wejherowskiego Klubu Sportów Walki.

Piotr Gajda w kat. seniorów do 74 kg zdobył również brązowy medal.

Miłosz Hruświcki podczas swojego debiutu wywalczył 5. miejsce w kat. do 74 kg kadetów starszych.

Panzer został doceniony przez Sławomira Dubę, prezesa DSF Kickboxing Challenge. Otrzymał bilety na najbliższa gale DSF 14, która odbędzie się już 14 kwietnia na warszawskim Torwarze. Będzie to nagroda dla zawodników, którzy reprezentowali Kickboxing Panzer Team Sejny i Suwałki na Lithuania Open. Prezes wyróżnił złotych medalistów K1 - Gabrielę Makowską, Adama Dubina i Adriana Paszkiewicza. Już wkrótce będą mieli oni możliwość walczyć dla najlepszej organizacji Kickboxingu w Europie.

Wyjazd obu Panzerów na Litwę nie byłby możliwy, gdyby nie sponsorzy:PHU Pałuska, Falko Fisch, Kredens Smaku, Target – strzelnica sportowa, Matrix, MTD Butkiewicz, Fabryka Smaku, Revitum Med., Dworek Hołny, Elektromil, Melius – Centrum rehabilitacji, Pixart.

Źródło: Panzer Suwałki