12.04.2019

Kickboxing. Zawodnicy Panzera Suwałki i Augustów oraz Teamu Sejny na podium mistrzostw Polski [foto]

Bardzo dobry występ na Mistrzostwach Polski Low Kick Juniorów i Seniorów w Nowym Targu zaliczyli kickbokserzy Panzer Suwałki i Panzer Augustów oraz Kickboxing Team Sejny. Przywieźli po jednym złotym i srebrnym oraz siedem brązowych medali.

Złoto wywalczyła Izabela Wołos z klubu Kickboxing Team Sejny, która zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii junior starszy do 70kg. Iza wygrała z medalistką Mistrzostw Świata.

- Mistrzostwa kraju były bardzo silnie i licznie obsadzone – opowiada Dominik Szczodruch, trener Panzera Suwałki. – Żeby zdobyć złoto, trzeba było wygrać trzy walki.

Z grona podopiecznych Dominika Szczodrucha (na górnym zdjęciu) dwa zwycięskie pojedynki w kategorii powyżej 81 kg juniorów młodszych stoczył Bartłomiej Grygo. W finale uległ Adamowi Tutakowi z Samuraja Sanok i wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Brązowe medale dla Panzera zdobyli Sandra Karłowicz (junior starszy do 60 kg), Patryk Szyszko (senior do 86 kg) i  Miłosz Hruświcki (junior młodszy do 77 kg). Już na wstępie późniejszym triumfatorom swoich kategorii wagowych ulegli i zajęli 5. lokaty  Szymon Dembowski (senior do 67 kg) i Mateusz Pietruszewski (junior młodszy do 63,5 kg).

Zawodnicy Kickboxing Team Sejny (na zdjęciu powyżej) w hali Arena Nowy Targ, prócz złota Izabeli Wołos, zdobyli cztery brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęli Paweł Grzebieniewski (senior do 60 kg), Michał Macianis  (junior starszy do 81 kg), Krystian Todczyk (junior młodszy powyżej 81 kg) i Julia Jakubowska (junior młodszy powyżej 60 kg). Siódme miejsce w rywalizacji seniorów powyżej 91 kg zajął Robert Dochód.