21.05.2018

Klasa A. Polonia Raczki – KS Grabówka 3:1 i już tylko jeden lub dwa kroki do okręgówki [zdjęcia]

Lider z Raczek podejmował wicelidera i to spotkanie rzeczywiście zasługiwało na miano „meczu na szczycie”. Polonia wygrała po niezwykle zażartym boju i dzieli już ją niewiele, by po paru latach wrócić do klasy okręgowej.

- W najbliższą niedzielę gramy w Janówce, a 3 czerwca podejmiemy GKS Stawiski – mówi Jarosław Michałowski, trener zespołu z Raczek. – Jeżeli nowy wicelider, Narew Choroszcz nie potknie się w ten weekend w starciu z Orłem Tykocin, to będziemy musieli wygrać oba mecze, bo choroszczanie w ostatniej kolejce otrzymają trzy punkty walkowerem.

Właśnie z Narwią, tydzień temu, Polonia przegrała aż 0:4 i żeby nadal przewodzić stawce nie mogła nawet zremisować z Grabówką, prowadzoną przez grającego trenera Grzegorza Pieczywka.  Na stratę punktów nie mogli pozwolić też sobie goście, nie dziwi więc, że nikt nie odkładał nogi. Pierwsze dwa gole padły z rzutów karnych.

Po kwadransie gry strzałem z 11 metrów gospodarzom dał prowadzenie Michał Gieniul. KS Grabówka wyrównała już po trzech minutach, kiedy z karnego nie pomylił się Marcin Bruszewski. Polonia wyszła na 2:1 jeszcze przed przerwą po ładnej akcji i uderzeniu Damiana Ostaszewskiego.

Arbiter pokazał aż 9 żółtych kartek. Za drugą żółtą, w 67 minucie z boiska został wyrzucony Radosław Żero z KS Grabówka i podopiecznym Jarosława Michałowskiego grało się już dużo pewniej. W ostatniej z pięciu doliczonych minut na 3:1 podwyższył Dawid Górski, który z radości zdjął koszulkę i dołączył do licznej grupy ukaranych żółtą kartką.

Polonia Raczki – KS Grabówka 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 – Michał Gieniul 15-karny, 1:1 – Marcin Banicki 18-karny, 2:1 – Damian Ostaszewski 37, 3:1 – Dawid Górski 90+5.

Żółte kartki: Michał Gieniul, Paweł Kalwajtys, Krystian Adamejt, Daniel Jankowski, Dawid Górski (Polonia), Radosław Żero, Piotr Bruszewski, Damian Czyżewski (Grabówka). Czerwona kartka: Radosław Żero (Grabówka, 67 min., za drugą żółtą).

Polonia: Michał Michałowski – Kamil Grochowski (72 Kamil Mucharski), Krystian Adamejt, Damian Siejda,  Paweł Kalwajtys (65 Adam Kosak), Jan Naruszewicz, Daniel Jarząbski, Damian Ostaszewski, Michal Gieniul (85 Marcin Świeżyński), Tomasz Babkowski, Daniel Jankowski (80 Dawid Górski).