12.08.2018

Klasa okręgowa. Efektowne zwycięstwo Pomorzanki Sejny, remis Polonii Raczki [zdjęcia]

Od efektownego 4:0 z Krypnianką Krypno sezon 2018/19 w klasie okręgowej rozpoczęli piłkarze Pomorzanki Sejny, a beniaminek Polonia Raczki na własnym boisku podzieliła się punktami z LZS Narewka (na zdjęciach) . -

Pomorzanka Sejny - Krypnianka Krypno  4 : 0 (3:0)

Gole: Kowalewski 10, Januszewicz 28, 35 i 90+1

Pomorzanka: Piaścik – Łukowski, Zawadzki, Dochód, Grablun, Miszkiel, Butkiewicz, Milanowski (62. Kuklewicz), Kowalewski (84. Czakis), Kunicki (76. Namiotko), Januszewicz

- Do 10 minuty lepsze wrażenie sprawiali rywale, ale otwierającym seozn i mecz po golu Kowalewskiego to my wzięliśmy sprawę w swoje ręce, a raczej głowy i nogi – po meczu mówił Andrzej Spura, trener Pomorzanki. – W sumie wysokie, pewne zwycięstwo po dobrej grze w defensywie, a przy lepszej skuteczności w ataku mogło być jeszcze lepiej. Chłopcy pokazali charakter, wolę walki, zagrali to, czego ich uczyłem, co wpajałem im na treningach.

Polonia Raczki - LZS Narewka  1 : 1 (0:0)

Gole: Ostaszewski 78 k - goście 65

Polonia: Kareło - Świeżyński (88. Nowikowski), Parafinowicz, Siejda (tt. Ołowniuk), D. Jankowski (80. Uździło), S. Jankowski (60. Kosak), Adamejt, Jarząbski, F. Szyłak (65. K. Szyłak), Babkowski, Ostaszewski

Pierwsza połowa pod dyktando gości. Kareło obronił wówczas rzut karny, a w powtórce strzelający nie trafił w bramkę. W drugiej połowie goście wprawdzie pierwsi strzelili gola, ale my graliśmy już dużo lepiej. Wystarczyło to tylko na remis i trochę szkoda, że nie na więcej - podsumował spotka nie Jarosław Michałowski, trener Polonii.