15.05.2019

Klasa okręgowa. Pomorzanka Sejny i Polonia Raczki bez punktów i bramek

W wyjazdowych meczach Pomorzanka Sejny przegrała 0:1 z Czarnymi Czarna Białostocka, a Polonia Raczki uległa 0:3 Sokołowi 1946 Sokółka.

W Czarnej Białostockiej, gdzie zmierzyli się sąsiedzi w tabeli – szósty z piątym zespołem,  jedyny gol padł w 53 minucie z rzutu karnego po strzale Piotra Hołowni.  Jedynego też, niestety, rezerwowego miał do dyspozycji trener Pomorzanki Andrzej Spura. Zmianę wykorzystał w 64 minucie, kiedy Kacper Laser zastąpił Michała Frydrycha.

Przetrzebiony kontuzjami zespół z Sejn na szczęście zajmuje spokojne 5. miejsce. W najbliższą niedzielę, 19 maja  o godz. 17 Pomorzanka podejmie dziewiątą w tabeli Puszczę Hajnówka.

Tego dnia pogromca sejnian, Czarni Czarna Białostocka przyjadą do Raczek, gdzie o 16.00 zagrają z Polonią. Drużyna Jarosława Michałowskiego znajduje się na 11. pozycji i ma tylko trzy punkty przewagi nad na 13. „spadkowym” Hetmanem Tykocin. W miniony weekend w Sokółce beniaminek z Raczek niewiele miał do powiedzenia w meczu z wiceliderem. Wszystkie trzy gole Polonia straciła jeszcze przed przerwą, a hat-trickiem popisał się Michał Łabieniec.

Czarni Czarna Białostocka – Pomorzanka Sejny 1:0 (0:0)

Pomorzanka: Patryk Sobolewski – Jakub Grablun, Maksymilian Milanowski, Patryk Mandygraf, Michał Frydrych (64 Kacper Laser), Daniel Łukowski, Dominik Skupski, Jakub Kowalewski, Kacper Namiotko, Paweł Kuklewicz, Adrian Soroko.

Sokół 1946 Sokółka – Polonia Raczki 3:0 (3:0)

Polonia: Piotr Kareło – Adam Uździło, Adam Kosak (46 Krzysztof Kotarski ), Filip Szyłak, Kacper Szyłak, Marcin Świeżyński, Daniel Jarząbski, Sebastian Jankowski (65 Kamil Mucharski), Michał Gieniul, Daniel Jankowski (52 Jan Naruszewicz), Paweł Kalwajtys.