20.11.2016

KPS Siedlce nowym liderem, Ślepsk wiceliderem I ligi

Po 9. kolejce nastąpiła zmiana lidera siatkarskiej I ligi. Nowym, dzięki zwycięstwu 3:0 z SMS PZPS Spała został KPS Siedlce, który lepszym stosunkiem setów wyprzedził pauzujący w tej kolejce suwalski Ślepsk. Z punktu widzenia suwalczan najciekawszy mecz rozegrano w Sanoku, w którym spotkali się dwaj najbliżsi rywale Ślepska: TSV i SKS Hajnówka. Wygrał SKS 3:2.

Przypomnijmy, że w ub. środę w Pucharze Polski TSV Sanok pokonał 3:0 AGH Kraków, a SKS nieoczekiwanie wygrał u siebie 3:2 z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

Ekipę z Sanoka, z dwoma byłymi siatkarzami Ślepska rozgrywającym Łukaszem Jurkojciem i libro Kamilem Dębcem gościć będziemy w Suwałkach w najbliższa sobotę. Tydzień później (06.12.), w ostatnim meczu pierwszej części rundy zasadniczej czeka nas wyprawa do Hajnówki. Pomiędzy tymi dwoma meczami jeszcze V runda Pucharu Polski, w której Ślepsk zagra w Nysie, TSV Sanok podejmie KPS Siedlce, a do Hajnówki przyjedzie Krispol Września.

A oto co po meczu w Sanoku powiedzieli cytowani przez portal siatka.org:

Krzysztof Frączek, trener TSV Sanok:

W tym meczu popełniliśmy zbyt wiele błędów w zagrywce, każdy z zawodników bał się podjąć ryzyko w tym elemencie gry, a gdy je podjął to popełniał błędy. Miało to decydujący wpływ na wynik tego meczu, dopiero w trzecim secie zaczęliśmy grać na swoim poziomie. Obie drużyny popełniły dużą ilość błędów własnych przez co mecz nie stał na wysokim poziomie. Ten poziom zrekompensował tie-break, który obfitował w wiele wymian obron i kontrataków. Jesteśmy rozczarowani wynikiem tego spotkania, nie potrafiliśmy wykorzystać atutu własnej hali, przegrana ta komplikuje naszą sytuację w tabeli. Mamy przed sobą jeszcze dużo meczów, w spotkaniu rewanżowym będziemy chcieli zrewanżować się naszym rywalom. Po dobrym meczu z AGH drużyna zmieniła oblicze, po czterech wygranych meczach przegraliśmy spotkanie z SKS-em. W kolejnych meczach na pewno będziemy walczyć, zdajemy sobie sprawę, że w Suwałkach w meczu z liderem będzie nam ciężko o punkty. Z drugiej strony liga jest wyrównana i każdy z każdym może wygrać. .

Grzegorz Gnatek, środkowy bloku TSV:

W pierwszym i drugim secie męczyliśmy się sami ze sobą, nie zagraliśmy tego co w pucharowym meczu z AGH Kraków. Przez nasze błędy w zagrywce oddaliśmy rywalom jednego seta, musimy pracować nad tym aby wyeliminować nasze przestoje i błędy. W piątym secie pokazaliśmy charakter, walczyliśmy, zabrakło nam szczęścia, mieliśmy piłkę w górze i powinniśmy ją dograć i rozstrzygnąć mecz na naszą korzyść. Tym bardziej boli nas ta porażka ponieważ po dwóch setach przegrywaliśmy 0:2, a potem po dobrej grze odbudowaliśmy się.

Radosław Sterna, środkowy bloku SKS Hajnówka:

Wiadomym było, że dla nas jest ważny każdy punkt, staramy się grać tak jak najlepiej potrafimy. W swojej grze mamy dużo przestojów, dopisuje nam szczęście ponieważ wygrywamy mecze w piątym secie. Wcześniej ta sztuka nam się nie udawała, cieszę się że jestem w dobrej formie.

TSV Sanok – SKS Hajnówka 2:3 (25:27, 22:25, 25:22, 25:12, 18:20)

TSV: Łaba, Rusin, Wierzbicki, Jurkojć, Gnatek, Oroń, Głód (libero) oraz Zmarz, Gąsior, Przystaś i Dembiec (libero)

SKS: Faryna, Milewski, Gniewek, Saczko, Sterna, Sapiński, Kuś (libero) oraz Ciesiułka, Bernatrowicz i Bogus