18.12.2016

Krispol – Ślepsk 0:3. Zwycięstwo na pożegnanie roku

W kończącej rok 2016 już 13. kolejce rozgrywek I ligi siatkarze Ślepska Suwałki pokonali we Wrześni tamtejszy Krispol 3:0 i Nowy 2017 Rok rozpoczną jako liderzy rozgrywek. To 11. zwycięstwo suwalczan (przy jednej porażce), którzy na wyjazdach pozostają niepokonani od 2.04.2016.

- To był trudny mecz, w którym wszyscy nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, wykonali to, co zakładaliśmy, pokazali po raz kolejny, że mamy zespół, w sukcesach którego każdy ma swój udział – mówił po meczu Dima Skoryy, trener Ślepska. – Najlepszy mecz w Ślepsku zagrał Daniel Szaniawski, ale pozostali także pokazali się z bardzo dobrej strony,. Meczu nie wygrał jednak indywidualnie jeden zawodnik, ale zrobiła to cała drużyna, również ci, którzy byli w małym kwadracie. Każdy z chłopaków wnosił od siebie coś fajnego grą, albo dopingiem, wsparciem dla walczących na parkiecie kolegów. Rok 2016 kończymy, a 2017 rozpoczniemy na pozycji lidera pierwszej ligi i zrobimy wszystko, żeby tę dobrą serię kontynuować jak najdłużej. Póki co, cieszymy się z kolejnej wygranej i przygotowujemy do świąt.

Początek meczu to gra punkt za punkt. W zespole Krispolu punktował głównie Marcin Iglewski, w Ślepsku zaś punkty zdobywali Michel, Szaniawski, Winnik, Skrzypkowski. Przy stanie 8:8 pierwszy raz pomylił się Iglewski atakując w siatkę, a po chwili drugi z rzędu punkt dołożył blok Winnik/Szaniawski i Ślepsk objął prowadzenie 10:8. Gospodarze starali się, ale na wiele się to nie zdało i po kolejnych punktach Winnika, Szaniawskiego i autowym ataku Dobosza goście prowadzili już różnicą pięciu (16:11) – sześciu punktów (19:13). Krispol nie załamał się i zaczął zmniejszać straty,a  po dwóch punktowych zagrywkach Vitalija Szczytkova ,a  następnie punktach zdobytych przez Jasińskiego, Schmidta i blokiem złapał kontakt z liderem (19:20, 20:21, 22:23). Na więcej jednak  goście nie pozwolili i po ataku z krótkiej Rudzewicza wygrali drugą piłkę setową i partię 25:23.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zaczęli od prowadzenia po asie Szczytkova, a inicjatywę oddali rywalom tylko na moment i z prowadzenia 6:5 zrobiło się 7:9. Wówczas kolejny sygnał do ataku dał Jasiński, poprawili zagrywką Szczytkov, Iglewski, Szmidt oraz blok i Krispol ponownie objął prowadzenie 12:9 i trzypunkową przewagę utrzymywał do 15:12. Punktowe ataki Winnika i Skrzypkowskiego oraz błędy gospodarzy sprawiły, że Ślepsk doprowadził do remisu, a po kolejnym ataku Winnika w boisko i Jasińskiego w aut objął prowadzenie 20:18, które w końcówce powiększył do czterech punktów wygrywając seta 25:21 i obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

W secie trzecim wyrównana walka trwała do stanu ... 2:2, od którego z każdą niemal akcją rosła przewaga lidera. Na dwu-czteropunktowe serie Ślepska gospodarze odpowiadali jednym-dwoma punktami. Końcówka seta to popis suwalczan, a wynik seta na 25:18 i meczu na 3:0 atakiem po przekątnej zakończył Karol Rawiak.

Do domów na święta siatkarze Ślepska rozjadą się po wtorkowy treningu. Wrócą 27 grudnia, ale 30 ponownie dostaną dwa dni wolnego, żeby Sylwestra i Nowy Rok spędzić w gronie najbliższych. Od 2. stycznia zaczynają przygotowania do kolejnego meczu, w którym 7.01.2017 (g. 16:00) rywalem Ślepska w Suwałkach będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie.

APP Krispol Września – MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 21:25, 18:25)

Krispol: Szczytkov, Iglewski, Dobosz, Jasiński, Schmidt, Szczygielski - Matuszak (L) oraz Matula
Ślepsk: Michel, Lipiński, Skrzypkowski, Rudzewicz, Winnik, Szaniawski - Andrzejewski (L) oraz Rawiak, Lesiuk, Linda