26.02.2018

Lekkoatleci Hańczy Suwałki błysnęli w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików [zdjęcia]

Worek medali, bo aż jedenaście, zdobyła dwunastoosobowa ekipa LUKS Hańcza Suwałki na mistrzowskich zawodach w Białymstoku. W trzech konkurencjach suwalczanie zajęli pierwsze i drugie miejsce.

Medalowy plon, to  trzy złote, sześć srebrnych i dwa brązowe krążki.  Padło również wiele rekordów życiowych, co napawa optymizmem przed sezonem letnim.  Pomimo braku nawierzchni tartanowej pod dachem w Suwałkach, młodzikom hańczy udało się dobrze przygotować imprezy w białostockiej hali.

Halowym Mistrzem Województwa został Kornel Rybacki, który uzyskał rewelacyjny czas na 60m ppł - 8.74 sek. Ponadto, pokonanie poprzeczki  na wysokości  160 cm zapewniło Kornelowi drugie miejsce w skoku wzwyż.

Po zaciętej walce w biegu na 60 m Mistrzostwo Województwa zdobył  Patryk Makowski, który uzyskał 7.53 sek. w finale i minął metę tuż przed swoim klubowym kolegą Adamem Leśniewskim  - 7.59 sek.

Trzeci złoty medal dla Hańczy wywalczyła w skoku wzwyż  Julia Dorochowicz , z wynikiem 145 cm. Na drugim miejscu z takim samym rezultatem uplasowała się Wiktoria Miłowicka.

Oto pozostali suwalscy medaliści:

Gabriela Staniewicz- II miejsce 60m ppł -9.95 s, III miejsce w biegu na 60 m - 8.47

Anna Kapla - II miejsce w skoku w dal - 4.95 m

Paweł Gulbierz- II miejsce 60m ppł - 9.67 s

Inez Strzyżewska- III miejsce 60m ppł - 10.53 s

Inne wyniki: J

Julia Sawicka  60m -9.09 s, skok w dal- 4.50, pchnięcie kulą- 8.0 m; Inez Strzyżewska -60m -9.09 s; Wiktoria Miłowicka - 60m ppł -10.70; Anna Kapla - 60mppł -10.46, 60m - .55; Wiktoria Więcko - 60 m-9.43, skok wzwyż-135 cm; Paweł Gulbierz – 60 m - 7.92; Adam Leśniewski- skok wzwyż -155 cm; Bartosz Taraszkiewicz – 60 m - 8.35.

W trakcie mistrzostw odbył się mityng, w którym wystartowali starsi zawodnicy Hańczy -  Emilia Michałowska, Zuzanna Strzyżewska, Anna Romatowska, Kamil Brankiewicz i Maciej Pietras.

Źródło: LUKS Hańcza Suwałki