11.01.2018

Lekkoatleci Hańczy Suwałki podsumowali sezon 2017 [zdjęcia]

Członkowie i sympatycy suwalskiej „Królowej sportu” na spotkaniu w Aquaparku podsumowali miniony już rok 2017 i nakreślili plany na rozpoczęty przed kilkunastoma dniami rok 2018, który jest już 41 w historii LUKS Hańcza Suwałki.

Historia Klubu, zasłużonego nie tylko dla miasta, ale i polskiej lekkiej atletyki datuje się od 12 grudnia 1977 roku. Z inicjatywy Rady Wojewódzkiej Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Suwałkach powołano wówczas Ludowy Klub Sportowy „Hańcza”, pod patronatem Wojewódzkiego Związku Kółek Rolniczych. W tracie wieloletniej działalności w klubie funkcjonowały sekcje szachów, akrobatyki sportowej i piłki ręcznej dziewcząt. Lekka atletyka od początku działalności pełniła wiodącą rolę, dochowując się wielu reprezentantów kraju i medalistów mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
            
Miniony sezon sportowy zaowocował wieloma osiągnięciami zawodników reprezentujących przede wszystkim kategorie U16 i U18. Zawodnicy ci poczynili spore postępy i przysporzyli wiele radości wynikami uzyskanymi w najważniejszych zawodach.
            
Maciek Pietras zdobył tytuł wicemistrza kraju w 10-boju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie, Emilia Michałowska /wzwyż/ i Gabriela Butkiewicz /oszczep/ wywalczyły odpowiednio srebro i brąz na Mistrzostwach Polski U16 w Białej Podlaskiej.

Łącznie zawodnicy U16 i U18 zdobyli 45 medali i 59,5 pkt w zawodach mistrzowskich w Systemie Sportu Młodzieżowego. Obok wymienionych nagrody za osiągnięcia otrzymało jeszcze 11 zawodników: Agata Andryszczyk, Daria Bobrowska, Kornel Rybacki, Zuzanna Strzyżewska, Inez Strzyżewska, Kamil Brankiewicz, Patryk Makowski, Natalia Sak, Radosław Pomian, Gabriela Staniewicz i Adam Andrejczyk. Za pracę szkoleniową podziękowano także nauczycielom i trenerom: Wandzie Bujnowskiej, Dorocie Ćwikowskiej, Magdalenie Roguckiej, Jurkowi Zalewskiemu i Agnieszce Kozłowskiej.
            
Nasza najlepsza zawodniczka, olimpijka Maria Andrejczyk nie startowała w zawodach, lecząc operowany bark prawej ręki. Życzymy Majce super zdrowia i jak najlepszego przygotowania się do sezonu 2018, w tym najważniejszej imprezy, jaką będą  Mistrzostwa Europy w Berlinie, w dniach 7 – 12 sierpnia.

Przypomnijmy, że 12 października ubiegłego roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Klubu, na którym wybrano nowy Zarząd na kolejną kadencję. Prezesem został Dariusz Siwicki, Wiceprezesem Karol Sikorski (trener M. Andrejczyk), Sekretarzem Jarosław Jutkiewicz, członkami Zarządu: Agnieszka Kozłowska, Magdalena Rogucka, Dorota Śliwińska i Piotr Zieliński, dyrektor SP nr 11, szkoły odnoszącej sukcesy w rywalizacji krajowej i wojewódzkiej w lekkiej atletyce.


Tekst i fot. Jarosław Jutkiewicz, LUKS „Hańcza” 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.18.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.13% 4.2499 4.3357
USD 0.68% 3.6837 3.7581
GBP 0.01% 4.8365 4.9343
CHF 0.31% 3.7109 3.7859
18.10.2018

MŁODSZY INŻYNIER

Dodaj nowe ogoszenie