25.09.2018

Lekkoatletyka. Hańcza Suwałki najlepsza w klasyfikacji medalowej MP U16 [zdjęcia]

Na Mistrzostwach Polski U16 w Bełchatowie rewelacyjnie spisali się lekkoatleci suwalskiej Hańczy, którzy w klasyfikacji medalowej zawodów z dwoma medalami złotymi i jednym brązowym zajęli 1. (słownie: PIERWSZE) miejsce.

Indywidualnie mistrzami Polski zostali : Gabriela Butkiewicz w rzucie oszczepem (trener Karol Sikorski) oraz Kornel Rybacki w biegu na 110m ppł (trener Jarosław Jutkiewicz), który  o blisko sekundę rekord życiowy. Ponadto Kornel wywalczył brązowy medal w biegu na 200m ppł.

W Mistrzostwach uczestniczyło 7 lekkoatletów suwalskiego klubu, którzy wywalczyli 6 miejsc w 8-osobowych finałach i ustanowili 5 rekordów życiowych.

Rzut oszczepem K (500 g)
Gabriela Butkiewicz wynikiem 45.92 pokonała rywalki o prawie sześć metrów. Gabriela idzie śladami Marii Andrejczyk – również reprezentuje Hańczę Suwałki i trenuje z Karolem Sikorskim. Pozostałe medalistki z rekordami życiowymi, Zuzanna Bartosiak 40.09, Michalina Tyczyńska 39.71.

110 m przez płotki (91.4 cm)
Zwycięstwo Kornela Rybackiego jednej z największej niespodzianek mistrzostw. Zawodnik Hańczy Suwałki przyjechał z szóstym wynikiem – 15.63, a finał wygrał osiągając 14.66. Szymon Juszczak i Jakub Nowakowski również z rekordami życiowymi, odpowiednio 14.80 i 14.89.

200 m przez płotki
Miłosz Wieczorek (czwarty w tabelach) jako jedyny pobiegł poniżej 26 sekund (ale z wiatrem +2.8 m/s) – 25.67, srebro dla Szymona Juszczaka 26.02, brąz dla Kornela Rybackiego 26.06.

Wyniki suwalskich zawodników :

- Gabriela Butkiewicz – oszczep – 45.92 m – 1 miejsce

- Kornel Rybacki – 110 m ppł – 14.66 (rekord życiowy) – 1 miejsce, el.14.88 (r.ż.)