22.09.2019

Lekkoatletyka. Piotr Konopko ze złotym medalem mistrzostw Polski i rekordem życiowym

Prowadził w rankingu najlepszych skoczków wzwyż w kraju z wynikiem 190 cm i wygrał na najważniejszej imprezie sezonu. Piotr Konopko, zawodnik suwalskiej Hańczy, wywalczył złoty medal w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski U16 w Tarnowie, bijąc rekord życiowy rezultatem 193 cm.

Nasz zawodnik rozpoczął skoki w konkursie od wysokości 170 cm. Pewne kłopoty techniczne pojawiły się na wysokości 179 cm, którą pokonał dopiero w trzeciej próbie. Kolejne wysokości 182-185-187 i 189 cm zaliczył za pierwszym podejściem, co praktycznie zagwarantowało Piotrkowi złoty medal, gdyż Damian Zakrzewski z Ostrołęki pokonał ostatnią wysokość w drugiej próbie, a kolejną trzykrotnie strącił.

Z wysokością 191 cm (rekord życiowy) Piotrek uporał się w trzeciej próbie, a następną - 193 cm - zaliczył za pierwszym razem, zostając Mistrzem Polski Młodzików.

Drugi medal, tym razem w kolorze brązowym zdobył Bartosz Taraszkiewicz w rzucie oszczepem, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 52.49 m. Medal Bartka jest sporą niespodzianką, gdyż w rankingu najlepszych oszczepników plasował się na 9. pozycji.

Julia Słabińska zajęła 5 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5.30 m oraz 22 miejsce w biegu na 200m pł, z rekordem życiowym 31.35, zaś Paweł Gulbierz w tej samej konkurencji zajął 13 miejsce z rezultatem 27.68, co jest także rekordem życiowym zawodnika.