10.10.2017

Lekkoatletyka. Suwałki po raz trzeci gospodarzem Mistrzostw Polski

Dziś z Warszawy dotarła do nas znakomita wiadomość. Suwałki po raz trzeci z rzędu będą gospodarzem mistrzostw Polski w lekkiej Atletyce! Tym razem powierzono nam prawo organizacji PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach oraz Mistrzostw Polski Sztafet, które odbędą się w dniach 9-10.06.2018 i są nową imprezą w kalendarzu zawodów lekkoatletycznych w naszym kraju.

Dziś (10.10.2017 r.) w samo południe w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się spotkanie organizatorów przyszłorocznych PZLA Mistrzostw Polski. Już trzeci rok z rzędu w gronie wyróżnionych miast-gospodarzy najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce znalazły się Suwałki. Obecny na spotkaniu Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, otrzymał z rąk Henryka Olszewskiego, twórcy sukcesów m.in. Tomasza Majewskiego i Krystyny Zabawskiej (z domu Danilczyk), a obecnie Prezesa zarządu Polskiego Związki Lekkiej Atletyki, okolicznościową nominację. W 2018 roku Suwałki będą gospodarzem PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach oraz Sztafetach. O medale lekkoatleci rywalizować będą w drugi weekend czerwca (9-10).

Należy zauważyć, iż mistrzostwa Polski sztafet są nową imprezą w polskim kalendarzu lekkoatletycznym. W związku z tym w programach głównych mistrzostw seniorów, które odbędą się w przyszłym roku w Lublinie oraz juniorów do lat 20, które zorganizuje Włocławek, nie pojawią się już biegi rozstawne. A zatem konkurencje biegowe, które kończą mistrzowskie imprezy lekkoatletyczne i zazwyczaj budzą największe emocje zostaną rozegrane na suwalskim stadionie.

Przyznanie Miastu Suwałki prawa organizacji kolejnej imprezy lekkoatletycznej rangi mistrzowskiej potwierdza, iż Polski Związek Lekkiej Atletyki dostrzega zaangażowanie władz miasta w rozwój „królowej sportu”. W szczególności zwraca uwagę fakt, iż Suwałkom zostało powierzone zorganizowanie zawodów, których do tej pory nie było w kalendarzu imprez lekkoatletycznych.

Nie ulega wątpliwości, iż decyzja zarządu PZLA ma też związek z wysoką oceną zorganizowanych w 2016 i 2017 mistrzostw Polski, które odbywały się na suwalskim stadionie.

Tekst i foto Kamil Klimek, fot. główne Łukasz Tyczkowski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.17.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2557 4.3417
USD 0.43% 3.7386 3.8142
GBP 0.33% 4.7745 4.8709
CHF 0.72% 3.7716 3.8478
Dodaj nowe ogoszenie