17.02.2014

Medale młodzików w Białymstoku

Dobry występ na Halowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce zanotowali najmłodsi lekkoatleci suwalskiej „Hańczy”. Nasi zawodnicy wywalczyli 10 medali (5 złotych, 4 srebrne, 1 brązowy), w szeregu konkurencjach bijąc rekordy życiowe. Jest to efekt solidnej pracy podczas szkolenia stacjonarnego i na zgrupowaniu szkoleniowym w Białej Podlaskiej w czasie ferii zimowych.

Adam Miłowicki  zwyciężył w biegach na 60 m i 60 m ppł  z nowymi rekordami życiowymi 7.77 i 9.68, zaś w skoku w dal uzyskał 5.62 m /r. życ./, co dało mu drugie miejsce. Dwa złota wywalczyła Weronika Morusiewicz, zwyciężając na 60 m z wynikiem 8.10 /r. życ./ oraz w skoku w dal  - 4.99 m  /r. życ./. Piąty złoty medal zdobył Filip Bartoszewicz, zwyciężając w pchnięciu kulą rezultatem 11.85 m, lepszym od poprzedniej „życiówki” aż o 105 cm.

W tej samej konkurencji brąz wywalczył Jakub Makarewicz wynikiem 9.73 m. Radosław Pomian zajął 2 miejsce w biegu na 60m ppł, uzyskując 10.34. Także drugie miejsca ex aequo w skoku wzwyż zajęli Piotr Staszkiewicz i Kacper Trzasko, pokonując 150 cm.

Startująca w kategorii open juniorka Anna Bałon ustanowiła rekord życiowy w skoku wzwyż uzyskując 163 cm. Jej klubowa koleżanka Kornelia Wróbel wyrównała „życiówkę” /7.96/ w biegu na 6 0m i skoczyła w dal 5.42 m.

Pozostałe wyniki: Anna Gryc 60 m - 8.66, 60 m ppł - 10.62 /r. życiowe/, Angelika Laszkowska 60 m ppł – 10.47, 60m - 9.18, Sylwia Szczęsna 60 m ppł - 11.09, wzwyż – 130 cm, Patryk Zdancewicz 60 m - 8.11, Filip Bartoszewicz 60 m - 8.15 /r. życ./, Weronika Morusiewicz 60 m ppł - 10.13 /r. życ./.