06.02.2017

Medale suwalskich bojerowców w debiutach

Dwa brązowe medale z rozegranych w Tolkmicku Mistrzostw Polski w Żeglarstwie Lodowym w klasach DN Junior i Ice Optimist przywieźli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego.

Brązowe krążki wywalczyło rodzeństwo Maciej Chmielewski w Juniorach (do 24 lat, w drugim dniu wygrał 2 wyścigi) i Ola Chmielewska w kategorii dziewcząt.

Ponadto Kuba Krynicki w klasie DN Junior uplasował się na bardzo dobrej 9 pozycji, natomiast e w klasie Ice Optimist Mateusz Wasilewski zajął 15, a Filip Tylenda 21 miejsce.

Dla wszystkich zawodników był to debiut w regatach bojerowych. W dniach 13-17 lutego nasi bojerowcy wystartują na Mistrzostwach Europy i Świata!